Dariusz Nawrocki

Policja rozbiła szajkę tytoniową

W ręce policji wpadło sześciu cudzoziemców w wieku od 28 do 45 lat. Na zdjęciu czterech z nich tuż po zatrzymaniu. Fot. KPP Inowrocław W ręce policji wpadło sześciu cudzoziemców w wieku od 28 do 45 lat. Na zdjęciu czterech z nich tuż po zatrzymaniu.
Dariusz Nawrocki

Policjanci na terenie jednej z posesji pod Kruszwicą znaleźli blisko półtorej tony krajanki tytoniowej o wartości rynkowej 750 tysięcy złotych.

Gdy policjanci uzyskali informację o „magazynie” nielegalnego towaru, wkroczyli na teren posesji, by to sprawdzić.

- Podejrzenia potwierdziły się, bo mundurowi znaleźli ogromne ilości krajanki tytoniowej poddawanej obróbce suszenia, ale też zapakowanej już w worki. Towar nie posiadał polskich znaków akcyzy. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie półtorej tony towaru, maszyny do suszenia i krojenia tytoniu oraz setki worków do pakowania. Mundurowi zarekwirowali także sporą gotówkę, którą mężczyźni mieli przy sobie. To między innymi 3 tysiące dolarów - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

Wartość rynkowa nielegalnego towaru to 750 tys. zł. Skarb Państwa został narażony w ten sposób na straty w wysokości miliona złotych. Całe zabezpieczone mienie przejęli funkcjonariusze z Izby Celnej w Toruniu.

Zatrzymanych zostało sześciu cudzoziemców w wieku od 28 do 45 lat. - Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące przemytu nielegalnego tytoniu. Policjanci występują z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Grozi im kara do 6 lat więzienia - wyjaśnia Drobniecka.

To już kolejny sukces na koncie inowrocławskiej policji, a związany z zatrzymaniem osób handlujących lewym tytoniem. Niedawno pisaliśmy o rozpoczęciu procesu czterech Ukraińców i mieszkańca gminy Rojewo. Oni również zajmowali się produkcją tytoniu i wprowadzaniem papierosów do obrotu bez wymaganych znaków akcyzy.

W lutym i kwietniu policjanci z Inowrocławia zajmujący się przestępczością gospodarczą i korupcją, w dwóch posesjach w gminie Gniewkowo zarekwirowali około 42 tys. szt. papierosów różnych marek bez akcyzy oraz prawie 20 kg krajanki tytoniowej. Zatrzymano dwóch 34-letnich mężczyzn.

- W bieżącym roku wydział do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją naszej komendy wszczął sześć postępowań karnoskarbowych, o pięć więcej niż rok temu - informowała nas dwa tygodnie temu asp. sztab. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Jak widać, statystyki w tego typu sprawach szybko się zmieniają.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.