Policja kontroluje pustostany i działki. By nikt nie zamarzł! [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Policja
Maja Stankiewicz

Policja kontroluje pustostany i działki. By nikt nie zamarzł! [zdjęcia]

Maja Stankiewicz

W kraju już ponad 60 osób zmarło tej jesieni i zimy z powodu wychłodzenia organizmu. By w gminach nakielskich nie doszło do tragedii trwają kontrole.

Ostatnie mroźne dni były szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych i takich, które nocują w prowizorycznych pomieszczeniach, niedostosowanych zupełnie do zimowych warunków np. w pustostanach czy altankach. W powiecie nakielskim także takich osób nie brakuje. - Zwracajmy na nie uwagę - apeluje policja.

Gdy temperatura spada, a w głowie dodatkowo szumi alkohol o tragedię nietrudno. Stąd apele policji i straży gminnej o zwracanie uwagi na bezdomnych będących pod wpływem alkoholu, którzy np. śpią gdzieś na ławce w parku czy na ulicy.

- Organizm takiej osoby wychładza się bardzo szybko - informują policjanci.

- Tylko szybka reakcja i poinformowanie o tym odpowiednich służb przyczynić się może do uratowania komuś życia - podkreśla sierż. szt. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nakle.

W imieniu policji apeluje, by zawsze, gdy zauważymy gdzieś osobę bezdomną, która znajduje się w okolicznościach zagrażających jej życiu, reagować.

Osoby bez dachu nad głową nie zawsze chcą skorzystać z proponowanej im pomocy. Wolą szukać schronienia w piwnicach, pustostanach, ogródkach działkowych. Takie miejsca często teraz odwiedzają policjanci z KPP w Nakle. - W trakcie pełnienia służb nieustannie kontrolują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Napotkani bezdomni są przez policjantów informowani o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach. Dowiadują się, gdzie mogą otrzyma ciepły posiłek i nocleg - informuje Justyna Andrzejewska z KPP w Nakle.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.