Dariusz Nawrocki

Polacy z Kazachstanu liczą na to, że w Gniewkowie odnajdą szczęście

Na młodych małżonków w wieku 25 lat w Gniewkowie czeka praca, a na ich 4-letnią córkę - przedszkole. W środę rano burmistrz przekazał rodzinie klucze Fot. Dariusz Nawrocki Na młodych małżonków w wieku 25 lat w Gniewkowie czeka praca, a na ich 4-letnią córkę - przedszkole. W środę rano burmistrz przekazał rodzinie klucze do mieszkania w jednym z bloków na osiedlu Pająkowskiego.
Dariusz Nawrocki

- Spełniliśmy marzenia mojej babci - wyznaje Karolina Witkowska, polska repatriantka z Kazachstanu, która od wczoraj wraz z mężem i 4-letnią córką mieszkają w Gniewkowie.

Podróż z kazachskiego Pawłodaru do Gniewkowa trwała prawie 24 godziny. Najpierw 10 godzin jazdy pociągiem do Astany, a stamtąd samolotem do Warszawy. Na lotnisku imienia Chopina czekała już gniewkowska delegacja, która zabrała ich do nowego domu. Rodzina była wyczerpana, ale przeszczęśliwa.

„Serce moje należy do Polski”

Pani Karolina przekonuje, że w Kazachstanie żyje jeszcze wielu Polaków, którzy marzą o powrocie do ojczyzny. Jak ona wróciła do Polski? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.