Polacy się pokazali w Lidze Europy. Gol Piszczka, asysta Kuby

Czytaj dalej
Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Borussia Dortmund podejmowała FC Porto. Wynik już w 6. minucie otworzył Łukasz Piszczek, który na raty pokonał Ikera Casillasa, najpierw strzelając, a potem główkując.

Wynik na 2:0 ustalił Marco Reus. Zwycięstwo Borussii mogło być bardziej okazałe, ale po strzale Henrika Mchitarjana, który wcześniej zaliczył dwie asysty piłka trafiła w słupek.

Z kolei Jakub Błaszczykowski zaliczył asystę przy golu Federico Bernardeschie- go. Fiorentina zremisowała z Tottenhamem 1:1. Wcześniej gola dla „Kogutów” strzelił z problematycznego rzutu karnego Nacer Chadli.

Sevilla, która broni trofeum, pokonała Molde 3:0. Dwa gole strzelił Fernando Llorente. Grzegorz Krychowiak ciągle leczy kontuzjowane kolano.

Po pierwszym meczu pewna awanasu do 1/8 finału jest Valencia, która rozgromiła Rapid Wiedeń 6:0. „Nietoperze” zdobyły 5 bramek w 35 minut. Świetną partię rozegrał Santi Mina, który strzelił 2 gole i zaliczył 3 asysty.

Sensację sprawił Midtjylland, który pokonał Manchester United 2:1. Porażka „Czerwonych Diabłów” byłaby wyższa gdy nie świetna postawa w bramce Sergio Romero.

Bayer Leverkusen odniósł cenne wyjazdowe zwycięstwo 1:0 nad Sportingiem Lizbona. Sebastiana Boenischa nie było w składzie „Aptekarzy”.

Rewanże 1/16 finału w przyszły czwartek.

Pozostałe wyniki: Anderlecht Bruksela - Olympiakos Pireus 1:0 , Villarreal - Napoli 1:0, Saint-Etienne - Basel 3:2, Augsburg - Liverpool 0:0, Sparta Praga - FK Krasnodar 1:0, Galatasaray Stambuł - Lazio Rzym 1:1, Sion - Sporting Braga 1:2, Szachtar Donieck - Schalke Gelsenkirchen 0:0, Olympique Marsylia - Athletic Bilbao 0:1, Fenerbahce Stambuł - Lokomotiw Moskwa 2:0.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.