Polacy już są w półfinale! [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Sylwia Dąbrowa
Paweł Hochstim

Polacy już są w półfinale! [zdjęcia, wideo]

Paweł Hochstim

Polacy pokonali 3:0 Belgię w drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Dziś zagrają z Niemcami o zwycięstwo w grupie.

Polska - Belgia 3:0 (25:20, 30:28, 25:19)

POLSKA: Łomacz, Kubiak, Bieniek, Kurek, Buszek, Kłos, Wojtaszek (libero) oraz Zatorski (libero), Konarski, Możdżonek, Drzyzga. BELGIA: Valkiers, Deroo, van de Voorde, van Walle, Rousseaux, Verhees, Ribbens (libero) oraz van den Dries, D’Hulst, Baetens, Coolman.

Środowa porażka Serbów z Niemcami oznaczała, że biało-czerwoni już po meczu z Belgią, oczywiście w przypadku zwycięstwa, zapewnią sobie grę w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk. - Trzeba odnosić się do nich z szacunkiem, gram w klubie z Samem Deroo i wiem, co potrafi, ale nie wyobrażam sobie, byśmy mogli przegrać - mówił libero polskiego zespołu Paweł Zatorski.


Dawid Konarski po meczu Polska - Belgia dla plus.pomorska.pl.

A właściwie jeden z dwóch libero, bo trener Stephane Antiga po raz pierwszy odkąd prowadzi reprezentację zdecydował się na grę dwójką libero - Zatorski wchodzi do przyjęcia zagrywki, a Damian Wojtaszek do obrony.

- To nie czas, by mówić, czy nam się to podoba, czy nie. Taki jest pomysł trenera, a my go realizujemy. Po prostu trzeba się przyzwyczaić do częstszych wizyt na ławce - dodał Zatorski.

Biało-czerwoni grali nerwowo i bez wątpienia nie pokazali pełni swoich umiejętności. Pierwsze prowadzenie w premierowym secie wywalczyli dopiero w jego środowej fazie, a później wygrali trzy kolejne akcje i złamali opór Belgów. Korzystając z dobrego przyjęcia zagrywki Grzegorz Łomacz sporo grał środkiem, dzięki czemu dwa ostatnie punkty w tej partii zdobył Karol Kłos.

W tym meczu, jeśli ktoś mógł zrobić krzywdę polskiej drużynie, to najprędzej ona sama. W drugiej partii zespół Antigi prowadził już wyraźnie, ale zaczął popełniać proste błędy w ataku. Po autowych uderzeniach Kurka i Rafała Buszka było już tylko 14:13, a chwilę później, po autowym ataku Marcina Możdżonka, nawet 18:19. Belgowie uwierzyli w możliwość doprowadzenia do remisu, a Polacy podawali im rękę psując trzy zagrywki z rzędu i dwukrotnie dotykając siatki. W sumie w drugim secie mistrzowie świata popełnili aż 15 błędów, ale w grze na przewagi obronili pięć piłek setowych i partii nie przegrali. A w trzeciej zadali ostatni cios, pewnie wygrywając do 19.

W piątek o godz. 20 Polacy zagrają z Niemcami o pierwsze miejsce w grupie A i - prawdopodobnie - ominięcie Francji w półfinale. Antiga będzie mógł już skorzystać z Mateusza Miki, który narzeka na przeciążone kolano.

Paweł Hochstim

Paweł Hochstim

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.