Polacy już są w półfinale! [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Sylwia Dąbrowa
Paweł Hochstim

Polacy już są w półfinale! [zdjęcia, wideo]

Paweł Hochstim

Polacy pokonali 3:0 Belgię w drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Dziś zagrają z Niemcami o zwycięstwo w grupie.

Polska - Belgia 3:0 (25:20, 30:28, 25:19)

POLSKA: Łomacz, Kubiak, Bieniek, Kurek, Buszek, Kłos, Wojtaszek (libero) oraz Zatorski (libero), Konarski, Możdżonek, Drzyzga. BELGIA: Valkiers, Deroo, van de Voorde, van Walle, Rousseaux, Verhees, Ribbens (libero) oraz van den Dries, D’Hulst, Baetens, Coolman.

Środowa porażka Serbów z Niemcami oznaczała, że biało-czerwoni już po meczu z Belgią, oczywiście w przypadku zwycięstwa, zapewnią sobie grę w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk. - Trzeba odnosić się do nich z szacunkiem, gram w klubie z Samem Deroo i wiem, co potrafi, ale nie wyobrażam sobie, byśmy mogli przegrać - mówił libero polskiego zespołu Paweł Zatorski.


Dawid Konarski po meczu Polska - Belgia dla plus.pomorska.pl.

A właściwie jeden z dwóch libero, bo trener Stephane Antiga po raz pierwszy odkąd prowadzi reprezentację zdecydował się na grę dwójką libero - Zatorski wchodzi do przyjęcia zagrywki, a Damian Wojtaszek do obrony.

- To nie czas, by mówić, czy nam się to podoba, czy nie. Taki jest pomysł trenera, a my go realizujemy. Po prostu trzeba się przyzwyczaić do częstszych wizyt na ławce - dodał Zatorski.

Biało-czerwoni grali nerwowo i bez wątpienia nie pokazali pełni swoich umiejętności. Pierwsze prowadzenie w premierowym secie wywalczyli dopiero w jego środowej fazie, a później wygrali trzy kolejne akcje i złamali opór Belgów. Korzystając z dobrego przyjęcia zagrywki Grzegorz Łomacz sporo grał środkiem, dzięki czemu dwa ostatnie punkty w tej partii zdobył Karol Kłos.

W tym meczu, jeśli ktoś mógł zrobić krzywdę polskiej drużynie, to najprędzej ona sama. W drugiej partii zespół Antigi prowadził już wyraźnie, ale zaczął popełniać proste błędy w ataku. Po autowych uderzeniach Kurka i Rafała Buszka było już tylko 14:13, a chwilę później, po autowym ataku Marcina Możdżonka, nawet 18:19. Belgowie uwierzyli w możliwość doprowadzenia do remisu, a Polacy podawali im rękę psując trzy zagrywki z rzędu i dwukrotnie dotykając siatki. W sumie w drugim secie mistrzowie świata popełnili aż 15 błędów, ale w grze na przewagi obronili pięć piłek setowych i partii nie przegrali. A w trzeciej zadali ostatni cios, pewnie wygrywając do 19.

W piątek o godz. 20 Polacy zagrają z Niemcami o pierwsze miejsce w grupie A i - prawdopodobnie - ominięcie Francji w półfinale. Antiga będzie mógł już skorzystać z Mateusza Miki, który narzeka na przeciążone kolano.

Paweł Hochstim

Paweł Hochstim

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.