Pola Negri - druga Mata Hari?

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Osiński/Nadesłane
Krzysztof Błażejewski

Pola Negri - druga Mata Hari?

Krzysztof Błażejewski

O szpiegowską działalność na rzecz Niemiec słynną polską i hollywoodzką aktorkę podejrzewała bydgoska policja. Dlatego Pola była śledzona.

„Nazywana „Wenecją Północy”, położona nad urzekającymi kanałami, w pobliżu ujścia Brdy do Wisły, tajemnicza jak Pola Negri - Bydgoszcz (...) Bydgoszcz już nic nie ukrywa, karty zostały rozdane. Czytanie czas zacząć!” - tak z wielką emfazą rozpoczyna i kończy promocyjny opis książki jej wydawca, łódzki dom wydawniczy „Księży Młyn”.

Miejskie puzzle

„Sekrety Bydgoszczy” to kolejna, ósma już książka dr. Krzysztofa Halickiego, bydgoskiego archiwisty, zafascynowanego przeszłością Bydgoszczy i regionu, a także całego Pomorza, szczególnie dziejami międzywojnie, który dzięki swojej pracy i pasji odnalazł wiele ciekawych dokumentów, odsłaniających owe tytułowe „Sekrety Bydgoszczy”. Książka, niczym puzzle, w założeniu ma tworzyć poprzez opisy pojedynczych ciekawych wydarzeń, ważnych miejsc i istotnych historii, możliwie szeroki i wszechstronny, wielobarwny i wielowątkowy obraz życia miasta na przestrzeni praktycznie całego XX wieku.

Barwna okładka książki Krzysztofa Halickiego jest adekwatna do jej zawartości: przedstawia życie miasta w różnorodnych aspektach
Krzysztof Osiński/Nadesłane Barwna okładka książki Krzysztofa Halickiego jest adekwatna do jej zawartości: przedstawia życie miasta w różnorodnych aspektach

Przeczytaj więcej o książce Krzysztofa Halickiego

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Błażejewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.