Pół roku po remoncie dach znów przecieka

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Justyna Trawczyńska

Pół roku po remoncie dach znów przecieka

Justyna Trawczyńska

Hala to nie jest jedyny obiekt OSiR we Włocławku, w którym są takie problemy.

Hala sportowo-widowiskowa OSiR powstała w latach 60. ubiegłego wieku. Od lat prowadzone są w niej drobne prace remontowe. W ubiegłym roku na modernizacje dachu przeznaczono ponad 60 tys. złotych.

- Zlikwidowano uszkodzenia na dachu ukośnym hali, wykonana została też konserwacja pokrycia z pianki PUR - wylicza Jan Sieraczkiewicz, dyrektor OSiR. - Pokrycie dachu w tym systemie zostało wykonane w 1995 roku. Konieczność tych prac wynikała z faktu, że dach przeciekał w kilku miejscach. Prace wykonywała firma Termopian.

Przecieki zostały zlikwidowane. Do czasu. Minęło kilka miesięcy, a dach znowu zaczął przeciekać. Pod znakiem zapytania stały ważne sportowe wydarzenia, w tym drugoligowy mecz siatkarek.

- Pod koniec ubiegłego roku, wystąpiły kolejne przecieki w innym miejscu hali - dodaje szef OSiR. - Natychmiast po ich zauważeniu wezwano przedstawiciela firmy, który przystąpił do oględzin dachu i napraw.

Skontaktowaliśmy się z firmą Termopian, która odpowiada za naprawę dachu hali. - Ten dach miał wykonywaną konserwację tylko pokrywy wierzchniej - mówi Leszek Kostrzewski. - Znaczy, że dach był malowany.

Problemy z dachem hali przyśpieszają tylko decyzję o modernizacji całego obiektu. Prezydent Marek Wojtkowski zapowiada kapitalny remont. - Myślę, że za około półtora roku będziemy mogli podziwiać wyremontowaną halę - przekonuje prezydent.

Po remoncie, ze względów bezpieczeństwa, w hali będzie o 300 miejsc mniej. Obecnie obiekt mieści 1050 osób. W czasie wydarzeń sportowych na scenie można zorganizować dodatkowych 50 miejsc. W przypadku imprez rozrywkowych na parkiecie mieści się jeszcze 450 krzesełek.

Hala to nie jedyny obiekt, gdzie są problemy z przeciekającym dachem. Taki kłopot jest też w: międzyosiedlowym basenie miejskim, na przystani i w budynku administracyjnym stadionu miejskiego. Naprawy wykonywane są nieodpłatnie w ramach gwarancji.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.