Pokazali, że woda może być bezpieczna

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Mlodecka

Pokazali, że woda może być bezpieczna

Jolanta Mlodecka

Na jeziorze Głuszyńskim zorganizowano warsztaty w zakresie ratownictwa wodnego. Ćwiczyły jednostki zawodowe straży, ochotnicy i policjanci.

To były ćwiczenia i szkolenie dla zawodowych strażaków i druhów ochotników oraz policji. Celem było podniesienie sprawności strażaków, sprawdzenie ich umiejętności w ratownictwie na wodzie oraz koordynacja służb ratowniczych - zawodowej straży pożarnej, jednostek ochotniczych oraz policji.

Na ćwiczenia na jeziorze Głuszyński w gminie Bytoń stawiły się jednostki OSP z Połajewa, Piotrkowa Kujawskiego, Dobrego, Topólki, Bytonia, trzy zastępy strażaków zawodowych z Radziejowa oraz drużyna policji wodnej.

- Jesteśmy tu po to, by przećwiczyć wszelkie warianty zachowań na wodzie i sposoby ratowania tonących. Sprawdzić musimy umiejętności i kondycję strażaków, zobaczyć, w jakim stopniu potrafią skoordynować swoje działania z innymi służbami, ale także sprawdzić sprzęt ratowniczy - mówi st. asp. Grzegorz Sowiński, zastępca dowódcy JRG w Radziejowie i koordynator ćwiczeń.

Ćwiczenia pokazały, że w tym sezonie nad głównymi akwenami w powiecie radziejowskim powinno być bezpiecznie. Zadbają o to policjanci i strażacy. Rzcze w tym, by jeszcze tylko turyści zachowali zdrowy rozsądek. Można mieć nadzieję, że tak będzie, choćby nad jeziorem Głuszyńskim, gdzie ćwiczeniom przyglądała się grupa osób tu wypoczywających.

A już po ćwiczeniach, po południu, przyszedł czas na zabawę i festyn rodzinny: konkursy dla dzieci, ognisko, pieczone kiełbaski i koncerty zespołów.

Jolanta Mlodecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.