Pogrom, bo goli ogrom

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Monika Smól

Pogrom, bo goli ogrom

Monika Smól

Red Devils Chojnice wygrał u siebie mecz ostatniej kolejki z gośćmi z Gliwic. Zapewnił sobie tym samym miejsce w pierwszej czwórce.

Red Devils Chojnice - NBIT Gliwice 11:4 (6:1)

Bramki: Oleksandr Bondar 2 (1, 2), Tomasz Kriezel 4 (9, 13, 18, 32), Sebastian Wojciechowski (15), Vadym Ivanov 2 (28, 39), Łukasz Sobański (34), Piotr Wardowski (35) - Taras Tarasowicz 2 (6, 33), Zbigniew Mirga (29), Michał Włodarek (30).
RED DEVILS: Mario Modrussan, Artur Czarno-wski, Vladyslav Bondarenko, Oleksandr Bondar, Tomasz Kriezel, Sebastian Wojciechowski, Vadym Ivanov, Łukasz Sobański, Przemysław Laskowski, Patryk Laskowski, Piotr Wardowski, Michal Holy, Witalij Kolesnik, Patryk Kubiszewski.

Aż 15 goli obejrzeli kibice, którzy przyszli na mecz „Czerwonych Diabłów” z Nbit. Gospodarze od razu wysłali sygnał rywalowi, kto będzie rządził na parkiecie. W ciągu niespełna dwóch minut dwa razy Oleksandr Bondar - król strzelców - pokonał golkipera przyjezdnych. Chojniczanom bardzo zależało na tym, aby zrewanżować się gliwiczanom za porażkę u nich i zarazem zapewnić sobie, na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej, wejście do fazy play-off. To im się udało za sprawą ambitnej gry. Najwięcej, bo cztery razy, na listę strzelców wpisywał się Tomasz Kriezel. Goście tylko na chwilę dochodzili do głosu - zarówno w jednej, jak i w drugiej połowie. Red Devils z czwartego miejsca powalczą o brązowy medal.

W ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z KGHM Euromaster Chrobry Głogów. Mecz w sobotę o godz. 18.

Pozostałe wyniki: AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Clearex Chorzów 1:3, FC Toruń - Pogoń ‘04 Szczecin 3:5, Gwiazda Ruda Śląska - Red Dragons Pniewy 2:6, GAF Omega Gliwice - KGHM Euromaster Chrobry Głogów 6:4.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.