Pogoda popsuła szyki rowerzystom. Marzec nie był rekordowy [mapa interaktywna]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Anna Stasiewicz

Pogoda popsuła szyki rowerzystom. Marzec nie był rekordowy [mapa interaktywna]

Anna Stasiewicz

Wygląda na to, że rekordu z kwietnia ubiegłego roku długo nie da się powtórzyć. W marcu rower miejski wypożyczono ponad 26 tys. razy.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny już od początku zapowiadał się na rekordowe przedsięwzięcie. Tylko 8 kwietnia rower miejski wypożyczono blisko 3 tysiące razy. Po 2 kwietniowych tygodniach zanotowano już 40 tysięcy wypożyczeń. W sumie w kwietniu po jednoślady BRA sięgnęliśmy ponad 97 tysięcy!

Firma BikeU, operator systemu, podsumowała właśnie pierwszy miesiąc funkcjonowania drugiego sezonu BRA. Według statystyk BikeU, rowery wypożyczono w marcu ponad 26 tysięcy razy.

- Wyników miesiąc do miesiąca porównać się nie da, bo w 2015 roku sezon BRA ruszył 1 kwietnia. Zanotowaliśmy wówczas ponad 97 tysięcy wypożyczeń - mówi Diana Borowiecka z BikeU. - Takiego rezultatu nikt się nie spodziewał, podobnie jak w końcowym rankingu, gdzie Bydgoszcz zajęła 3. miejsce wśród najlepszych miast rowerowych w Polsce.

Zdaniem Diany Borowieckiej nieco gorszy wynik w marcu, kiedy dokładnie 26 445 razy wypożyczono rower, to wina kiepskiej pogody.

- Za to przybyło nam sporo zupełnie nowych użytkowników - wyjaśnia.

W marcu największą popularnością cieszyły się stacje: przy Dworcu PKP - najwięcej wypożyczeń oraz na placu Wolności - najwięcej zwrotów.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.