Pognali po wertepach i leśnych ścieżkach

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Pognali po wertepach i leśnych ścieżkach

Daniel Dreyer

- Trasa była naprawdę trudna i dobrze przygotowana - chwali Jacek Mederski, grudziądzanin, który startował w rowerowych zawodach.

- Były mocne podjazdy, błoto, kałuże... wszystko co jest potrzebne na takich zawodach. Trasa była naprawdę dobrze przygotowana. Za to organizatorom należy się szacunek - mówi Jacek Mederski, grudziądzki lekarz weterynarii, który startował w wyścigu terenowych rowerów. Został sklasyfikowany na 14 miejscu w kategorii grudziądzan. - Słabo, ale to dlatego, że jechałem w grupie, która pomyliła trasę i nadłożyłem około 19 km - mówi pan Jacek.

Zawody z cyklu „Mazovia MTB Marathon” w Grudziądzu odbyły się pierwszy raz. Wystartowało w nich 663 zawodników. Ścigali się na trasach o długości od 10 do 78 km, które wyznaczono po lasach miasta oraz Nadleśnictwa Jamy. Krótsze trasy do pokonania miały dzieci.

W imprezie wystartować mógł każdy. Dla grudziądzan prowadzono odrębne klasyfikacje. Wśród mieszkańców naszego miasta pierwsze miejsca na poszczególnych dystansach wywalczyli: 10 km - Maja Banaszewska, Konrad Tobolski, 28 km - Ewa Jurczyk, Tomasz Steyer, 52 km - Malwina Dobrowolska, Leszek Jezierski, 78 km - Michał Borkowski.

Trasę maratonu opracowali i przygotowali członkowie amatorskiej drużyny MTB Wheel Brothers z Grudziądza.

Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.