Karolina Rokitnicka

Poetycki spektakl zachwycił widownię

Na scenie: Dariusz Jaskólski, Violetta Struczyńska, Magdalena Cybulska-Stasiak oraz Agnieszka Brzezińska Fot. Karolina Rokitnicka Na scenie: Dariusz Jaskólski, Violetta Struczyńska, Magdalena Cybulska-Stasiak oraz Agnieszka Brzezińska
Karolina Rokitnicka

Grupa Poezjo to nauczyciele szkoły w Ciechocinie. Tworzą poezję, komponują muzykę, piszą piosenki oraz współpracują z artystami.

Grupa zorganizowała poetyckie walentynki. Wieczory „Odrobina Ciebie i cząstka mnie” odbyły się w piątek w Szkole Podstawowej w Ciechocinie i w niedzielę w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. W pałacu Dziewanowskich imprezę rozpoczęła dyrektor ośrodka Agnieszka Brzezińska.

- To niezwykła grupa złożona z lokalnych artystów, nauczycieli. Magdalena Cybulska-Stasiak pisze i recytuje wiersze, Dariusz Jaskólski śpiewa oraz gra na gitarze i fortepianie. Jest też solistka Violetta Struczyńska. Grupa ta uznała, że trzy osoby to za mało. Na swoje programy zaprasza więc dodatkowe osoby. W walentynkowym koncercie pojawia się więc Adam Drąg, także mieszkaniec powiatu, muzyk kompozytor, członek grupy Wały Jagiellońskie. Artyści z Ciechocina uznali, że czworo to za mało, więc zaprosili też mnie i mam przyjemność zagrania podczas tego koncertu - mówi Agnieszka Brzezińska, która oprócz tego, że jest dyrektorką Ośrodka Chopinowskiego, gra na flecie poprzecznym.

Program koncertu został starannie przygotowany.

- Mimo to jest trema. Takie miejsce jak pałac w Szafarni zobowiazuje - mówi Dariusz Jaskólski.

Podczas koncertów Magdalena Cybulska-Stasiak, która pisze już od kilku lat, zaprezentowała swoją twórczość poświęconą miłości. Pisarka-amatorka porusza tematy związane z uczuciami, samotnością czy szczęściem. W jej wierszach pojawiają się różne emocje - smutek, zwątpienie, radość, nadzieja, niepewność. Uczucia przeplatają się.

- Zalotny uśmiech, spojrzenie spod farbowanej rzęsy i trochę frywolności dla okraszenia codzienności. Wszystko to otulone kojącym brzmieniem muzyki i głosów, które w efekcie wprowadzą Państwa w rozmarzenie… Jedno pewnikiem stoi: Miłość nie lubi spojrzeń przez mgłę, dotknąć musi i chce odrobinę ciebie i cząstkę mnie - pisze pani Magdalena.

Prezentacja wierszy została wzbogacona o oprawę muzyczną. Starannie dobrany repertuar i nastrojowe brzmienie zmuszały do refleksji. Głosami zachwycili Dariusz Jaskólski, Violetta Struczyńska i Adam Drąg. Zarówno pan Dariusz, jak i Adam zaprezentowali autorskie kompozycje. Można było także usłyszeć muzykę gitarową, fortepian oraz flet.

Koncertu w Szafarni wysłuchała liczna publiczność. Wśród nich byli mieszkańcy naszego powiatu, ale także m.in. Torunia, Ciechocinka, Nieszawy oraz Wąbrzeźna.

- Pani Joanna, która 14 lutego obchodzi urodziny zaprosiła swoich gości na koncert w Szafarni. To bardzo ciekawy sposób na świętowanie - dodaje Agnieszka Brzezińska.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.