Podwyżek czynszów we Włocławku nie będzie. Na razie

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Andrzej Galczak

Podwyżek czynszów we Włocławku nie będzie. Na razie

Andrzej Galczak

W niektórych miastach naszego regionu podwyższane są stawki czynszów za mieszkania. Jak sytuacja wygląda we Włocławku? Czy u nas możemy spodziewać się wzrostu tych opłat?

- Nie toczą się w tej sprawie żadne działania - mówi Jan Basierski, dyrektor Administracji Zasobów Komunalnych. - Decyzja dotycząca wysokości czynszów oczywiście należy do prezydenta i radnych. Gdyby takie kroki podjęto, wówczas byłyby z nami konsultowane. Nic mi nie wiadomo, aby toczyły się w tej sprawie jakiekolwiek prace.

Czy do podwyżek przygotowują się spółdzielnie mieszkaniowe? - W tym roku wprowadziliśmy niewielkie podwyżki funduszu remontowego tylko w niektórych blokach - wyjaśnia Krystyna Wachowska, wiceprezes SM „Południe”. - Było to jednak uzgadniane z lokatorami i wynikało, na przykład, z rozszerzenia zakresu prowadzonego remontu o dodatkowe prace. Natomiast innych podwyżek w tym roku nie było i nie planujemy.

Również spółka „Zarządca” nadzorująca 191 wspólnot mieszkaniowych nic nie wie o podnoszeniu czynszów. - O ewentualnych podwyżkach decydują wspólnoty - podkreśla Antoni Stroiński, wiceprezes „Zarządcy” - W pierwszym kwartale tego roku zorganizowano zebrania sprawozdawcze. Nie było wówczas mowy o żadnych podwyżkach. Nawet w przyszłym roku nie planuje się podwyżek. Oczywiście bywają sytuacje, gdy zabraknie pieniędzy z „eksploatacji”, ale są to groszowe wzrosty. Mieszkańcy korzystają też z kredytów. Natomiast stawki czynszowe pozostają niezmienne.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zazamcze” w ostatnich miesiącach nie wprowadzała podwyżek i, jak zapewnia nas jej zarząd, nie są planowane żadne zmiany w wysokości czynszu w ciągu następnych sześciu miesięcy.

- Jest jeszcze za wcześnie, aby jednoznacznie stwierdzić, czy będą podwyżki - stwierdza Zdzisław Hejna, prezes zarządu Włocławskiej SM. - Być może wejdą jakieś korekty, ale będą wynikały po rozliczeniu opłat za gaz. Natomiast jeśli chodzi o czynsz, to raczej nie przewidujemy podwyżek. Do planu finansowego przystępujemy w grudniu, więc jest jeszcze sporo czasu.

W tym roku podwyżek nie będzie, jednoznacznie stwierdził prezes WSM.

Andrzej Galczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.