Podwyżek czynszów we Włocławku nie będzie. Na razie

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Andrzej Galczak

Podwyżek czynszów we Włocławku nie będzie. Na razie

Andrzej Galczak

W niektórych miastach naszego regionu podwyższane są stawki czynszów za mieszkania. Jak sytuacja wygląda we Włocławku? Czy u nas możemy spodziewać się wzrostu tych opłat?

- Nie toczą się w tej sprawie żadne działania - mówi Jan Basierski, dyrektor Administracji Zasobów Komunalnych. - Decyzja dotycząca wysokości czynszów oczywiście należy do prezydenta i radnych. Gdyby takie kroki podjęto, wówczas byłyby z nami konsultowane. Nic mi nie wiadomo, aby toczyły się w tej sprawie jakiekolwiek prace.

Czy do podwyżek przygotowują się spółdzielnie mieszkaniowe? - W tym roku wprowadziliśmy niewielkie podwyżki funduszu remontowego tylko w niektórych blokach - wyjaśnia Krystyna Wachowska, wiceprezes SM „Południe”. - Było to jednak uzgadniane z lokatorami i wynikało, na przykład, z rozszerzenia zakresu prowadzonego remontu o dodatkowe prace. Natomiast innych podwyżek w tym roku nie było i nie planujemy.

Również spółka „Zarządca” nadzorująca 191 wspólnot mieszkaniowych nic nie wie o podnoszeniu czynszów. - O ewentualnych podwyżkach decydują wspólnoty - podkreśla Antoni Stroiński, wiceprezes „Zarządcy” - W pierwszym kwartale tego roku zorganizowano zebrania sprawozdawcze. Nie było wówczas mowy o żadnych podwyżkach. Nawet w przyszłym roku nie planuje się podwyżek. Oczywiście bywają sytuacje, gdy zabraknie pieniędzy z „eksploatacji”, ale są to groszowe wzrosty. Mieszkańcy korzystają też z kredytów. Natomiast stawki czynszowe pozostają niezmienne.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zazamcze” w ostatnich miesiącach nie wprowadzała podwyżek i, jak zapewnia nas jej zarząd, nie są planowane żadne zmiany w wysokości czynszu w ciągu następnych sześciu miesięcy.

- Jest jeszcze za wcześnie, aby jednoznacznie stwierdzić, czy będą podwyżki - stwierdza Zdzisław Hejna, prezes zarządu Włocławskiej SM. - Być może wejdą jakieś korekty, ale będą wynikały po rozliczeniu opłat za gaz. Natomiast jeśli chodzi o czynsz, to raczej nie przewidujemy podwyżek. Do planu finansowego przystępujemy w grudniu, więc jest jeszcze sporo czasu.

W tym roku podwyżek nie będzie, jednoznacznie stwierdził prezes WSM.

Andrzej Galczak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.