Podwykonawcy drogi S5 walczą o pieniądze w stolicy

Czytaj dalej
Fot. GDDKiA Bydgoszcz
Marek Weckwerth

Podwykonawcy drogi S5 walczą o pieniądze w stolicy

Marek Weckwerth

Podwykonawcy włoskiej firmy Impresa Pizzarotti chcą pieniędzy za wykonaną pracę na kujawsko-pomorskim odcinku drogi S5. Oni i inne firmy poszkodowane na budowach dróg w całym kraju spotkali się w Warszawie.

Najpierw poszła fama, że podwykonawcy włoskiej firmy zbierają się pod bydgoskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy ul. Fordońskiej...

- Ależ nie. Pojechali do Warszawy (dokładnie do Józefowa - dop. autora) - informuje Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiej dyrekcji. - Są tam także Włosi, od których podwykonawcy żądają pieniędzy.

Problem na budowie S5 jest od dawna, bo na trzech (z siedmiu) odcinkach wykonywanych przez firmę Impresa Pizzarotti są opóźnienia. Jednak kilka tygodni temu podwykonawcy zaczęli informować media, że Włosi nie płacą za wykonane prace i „chyba zamierzają wycofać się z S5”. 

- Już dawno mówiłem, że na przełomie roku wszystko posypie się jak klocki domina i nasza droga ekspresowa, która ma nam zapewnić kontakt ze światem, opóźni się od 2-3 lata - komentuje Marek Gotowski, prezes bydgoskiej firmy Gotowski.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.