Marcin Bereszczynski

Podwykonawcy Astaldi odstąpili od blokad linii kolejowych, które planowali na 20 grudnia

Podróżni odjeżdżający z dworca Łódź Fabryczna nie muszą martwić się, że nie dojadą do Warszawy przed świętami. Podwykonawcy Astaldi odwołali blokadę Fot. Krzysztof Szymczak/archiwum Podróżni odjeżdżający z dworca Łódź Fabryczna nie muszą martwić się, że nie dojadą do Warszawy przed świętami. Podwykonawcy Astaldi odwołali blokadę torów kolejowych zaplanowaną na 20 grudnia.
Marcin Bereszczynski

Trwają mediacje PKP PLK z podwykonawcami firmy Astaldi, którzy żądają pieniędzy za wykonaną pracę. Podwykonawcy grozili, że jeśli spór nie zakończy się polubownie, to przed świętami może dojść do blokady najważniejszych linii kolejowych. Wczoraj późnym popołudniem wysłali pismo do PKP PLK, że nie dojdzie do blokady planowanej na 20 grudnia.

Pod koniec września włoska firma Astaldi zeszła z placu budowy dwóch linii kolejowych: Lublin - Dęblin i od granicy woj. dolnośląskiego do Leszna. Podwykonawcy nie dostali pieniędzy od firmy, która zerwała kontrakt z powodu znacznego wzrostu cen materiałów budowlanych i kosztów pracy. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe podjęła się wypłaty pieniędzy dla podwykonawców i twierdzi, że płatności realizuje bardzo szybko.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • czy blokady mogą powrócić?
 • co robi PKP PLK?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marcin Bereszczynski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.