Podwójny nabór niestraszny. Grudziądzkie szkoły przyjmą więcej uczniów

Czytaj dalej
Fot. Kuba Keller
Jakub Keller

Podwójny nabór niestraszny. Grudziądzkie szkoły przyjmą więcej uczniów

Jakub Keller

W Grudziądzu ruszył elektroniczny nabór do szkół średnich i zawodowych. Jak na razie największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszy się Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Dyrektorzy tej i innych szkół uspokajają, że nie będzie problemów z podwójną rekrutacją.

W tym roku do szkół ponadpodstawowych prowadzona jest podwójna rekrutacja. O miejsca w szkołach średnich i zawodowych ubiegają się zarówno uczniowie trzecich klas gimnazjów, jak i klas ósmych szkół podstawowych.

Z tego powodu w mieście zaplanowano utworzenie większej niż w ostatnich latach liczby miejsc w szkołach średnich. Miejsc jest 3191, w tym 990 w liceach ogólnokształcących, 1479 w technikach oraz 722 w branżowych szkołach pierwszego stopnia. Nabór na nie - w formie elektronicznej - ruszył w poniedziałek.

- Obecnie uczy się w naszej szkole 600 uczniów, ale chcemy aby było ich więcej. U nas żadnych problemów z podwójną rekrutacją nie będzie - zapowiada Rafał Szweda, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu.

Właśnie ta szkoła - zgodnie z informacjami zawartymi na stronie elektronicznego naboru: grudziadz.edu.com.pl - jak na razie cieszy się największym zainteresowaniem kandydatów na uczniów. Od 13 maja do czwartku chęć uczenia się w ZSGH zadeklarowało 40 osób. 30 z nich to absolwenci gimnazjów, 10 to młodzież kończąca podstawówki. Ich wnioski zostały zaakceptowane.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Keller

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.