Podwójna korona Petry Płock

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Sławomir Wojciechowski

Podwójna korona Petry Płock

Sławomir Wojciechowski

To było prawdziwe święto plażowego szczypiorniaka. W Białym Borze rozegrano zawody Pucharu Polski Delfin 2016. Triumfowali faworyci.

Zawody rozegrano w Gminnym Ośrodku Wypoczynku Delfin w Białym Borze. Ich organizatorem była Gmina Grudziądz. W dwudniowej rywalizacji wzięły udział cztery drużyny żeńskie i 9 męskich.

W turnieju szczypiornistów gospodarzy reprezentowały dwa zespoły MKS-u Grudziądz. W pierwszym grali seniorzy, a drugim juniorzy. W fazie grupowej grudziądzanom nie udało się wygrać żadnego spotkania, choć MKS I był bliski urwania seta Gwardii Koszalin (6:7).

W grupie „A” (5 drużyn) najlepszy okazał się niespodziewanie BHT Auto Forum Petra Płock ‘97 (8 pkt), który wyprzedził faworyzowany BHT GRUJuko Piotrków Trybunalski (6 pkt), SPRP Damy Radę Inowrocław (5 pkt), BHT MKS Wieluń (2 pkt) i MKS II Grudziądz (0 pkt). Z kolei w grupie „B” triumfował mistrz Polski BHT Auto Forum Petra Płock (6 pkt) przed Fundacją Akademia Sportu Gdańsk (4 pkt), Gwardią Koszalin (3 pkt) i MKS I Grudziądz (0 pkt). Po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do półfinału. Pozostali grali w niedzielę o końcowe lokaty z wyjątkiem MKS II (9. miejsce).

Półfinały zdominowali szczypiorniści z Płocka. W przedwczesnym finale BHT Auto Forum Petra Płock pokonał BHT GRUJuko Piotrków Tryb. 2:0 (22:20, 23:20). W drugim meczu BHT Auto Forum Petra Płock ‘97 po serii tzw. shoot-out zwyciężyła Fundację Akademia Sportu 2:1 (28:14, 25:20, 5:3). Płocki finał wygrała starsza drużyna Petry 2:0 (26:24, 26:24). Tym samym BHT Auto Forum Petra Płock do mistrzostwa kraju dołożył Puchar Polski.

W meczu o 3. miejsce Fundacja Akademia Sportu wygrała z BHT GRUJuko Piotrków Tryb. 2:1 (15:12, 20:22, 10:6).

MKS I Grudziądz ostatecznie zajął 7. miejsce pokonując w pojedynku o nie BHT MKS Wie-luń 2:0 (21:16, 14:12). Grudzią-dzanie wygrali jeszcze mecz z Gwardią Koszalin 2:1, ale jego wynik nie został zaliczony do klasyfikacji końcowej. Gwardia była piąta, a Damy Radę Inowrocław szóste (oddali mecz o 5. pozycję walkowerem) .

Panie najpierw grały w grupie. Dwie najlepsze ekipy awansowały do finału. Pierwszą z nich był faworyt z Piotrkowa Trybunalskiego (3 zwycięstwa). O 2. miejscu musiała zdecydować „mała tabelka”. W niej najlepszy był Warszawa Skład. W finale BHT GRUJuko Piotrków Tryb. pokonał ekipę ze stolicy 2:0 (16:6, 17:4). Trzeci był BHT SPR ROKiS Radzymin, a czwarta AP Poznań.

Sławomir Wojciechowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.