Podtrzymać udana passę

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Grzegorz Oleradzki

Podtrzymać udana passę

Grzegorz Oleradzki

W ślad za zespołami lig regionalnych do walki przystąpią podczas nadchodzącego weekendu jedenastki włocławskiej A klasy.

Drużyny 4. ligi mecze rozgrywać będą w sobotę bowiem już w nadchodzącą środę czeka ich kolejna runda.

Aleksandrowskie Orlęta (meczu o punkty nie przegrały od 9 kwietnia) podejmą Pogoń Mogilno (początek o godzinie 17, sędziuje Bartosz Kosiak z Bydgoszczy). Trener gospodarzy Wiesław Borończyk dysponuje szeroką kadrą piłkarzy.

Trzeci raz z rzędu u siebie w Zbrachlinie zagra Sadownik Waganiec, który w regionalnych derbach podejmie Kujawianką Izbica (16, Jacek Jędrzejczak z Rzepowa). Goście w meczu z Naprzodem Jabłonowo zademonstrowali dobrą skuteczność. W meczu walki (3 czerwone kartki) Sadownik pokonał Piasta Złotniki. Więcej atutów ma jedenastka gości, zaś w Sadowniku nie będzie mógł zagrać Leszek Jeliński.

Przed szansą zdobycia pierwszych punktów staną piłkarze Łokietka Brześć Kuja. którzy w Janikowie zmierzą się z Unią (17, Daniel Mateusiak z Szubina). Podopieczni Billego Abbotta muszą jednak zagrać lepiej w defensywie.

Druga kolejka spotkań czeka zespoły ligi okręgowej.

Pierwszy raz do walki o mistrzowskie punkty staną jedenastki ciechocińskiego Zdroju i Mienia Lipno. Ciechocinianie podejmą w sobotę Noteć Łabiszyn (17, Radosław Papierowski z Czapelek). Rywal rozpoczął od remisu na własnym boisku z GKS Baruchowo. Zmieniony kadrowo zespół gospodarzy ma realną szansę na wygraną.

Trudniejsze zadanie czeka w niedzielę lipnowian, którzy w Gębicach zmierzą się z Notecią (17, Adrian Popławski z Bydgoszczy). Rywal na inaugurację wygrał 3:0 w Radziejowie. Forma i skład Mienia jest niewiadomą, a każda punktowa zdobycz będzie sukcesem.

Ponownie do Włocławka przyjadą Zjednoczeni Piotrków, którzy w niedzielę na głównej płycie zmierzą się z Liderem (17, Patryk Piluś z Torunia). Więcej atutów jest po stronie gospodarzy, którzy nie mogą jednak popełniać takich błędów jak w w Lubaniu. Włocłavia wyjeżdża w sobotę do Dębu Barcin (17, Dariusz Ignatowski z Bydgoszczy). Włocławianie nie są bez szans zwłaszcza, że gra na sztucznej nawierzchni nie jest dla nich nowością.

Poza meczem we Włocławku jeszcze dwukrotnie dojdzie do regionalnych derbów. W sobotę LTP Lubanie podejmie beniaminka Wisłę Dobrzyń (17, Piotr Kośmider z Jadownik Rycerskich). Jeżeli podopieczni trenera Marcina Kujawy nie zlekceważą rywala powinni zainkasować komplet punktów. Emocji powinno być w niedzielę w Kowalu gdzie Kujawiak podejmie Start Radziejów (n 17, Patryk Gryckiewicz z Torunia).

GKS Baruchowo podejmie w sobotę Spartę Janowiec (16, Marcin Nowakowski z Bydgoszczy). Nie zagrają Patryk Dudkiewicz (kontuzja) i Arkadiusz Górecki.

Rywalizację rozpoczynają zespoły A klasy. Zapowiada się ciekawie bowiem w klubach doszło do kadrowych zmian.

Z sobotnich gier najciekawiej zapowiada się mecz Kujawiaka Kruszyn z Victorią Smólnik (17.30, Szymon Osieczak). Ponadto tego dnia spotkania: Lubienianka - Grot (11, Adam Kraśnicki), Skrwa - Tłuchowia (12, Rafał Jankowski), Orzeł - Unia (15, Jacek Przewozik), Tęcza - MGKS (16, Radosław Kaczorowski). W niedzielę grają: Piast- Ziemowit (15, Piotr Drogowski), Zgoda - Wzgórze (16, Filip Krzywicki).

Grzegorz Oleradzki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.