Podtrzymać serię. Przypieczętować sukces!

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

Podtrzymać serię. Przypieczętować sukces!

Marcin Gołembiewski

W decydującą fazę wchodzą rozgrywki rundy zasadniczej w II lidze siatkówki kobiet. Do rundy play-off zostało jeszcze pięć kolejek.

W sobotę rozegrana zostanie 14. runda spotkań. WTS KDBS Włocławek zagra przed własną publicznością z Uczniowskim Klubem Żeńskiej Piłki Siatkowej Kościan. Początek spotkania w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji o godzinie 17.

Rywal to wicelider tabeli, który ma na koncie dwanaście zwycięstw i dwie porażki (z SMS Police i Orłem Elbląg). W pierwszej rundzie pokonał włocławianki 3:0 (18, 12, 17).

WTS KDBS ostatnio wygrało cztery mecze z rzędu i chce podtrzymać serię. Wygrana za trzy punkty pozwoli zbliżyć się do rywalek, które rozegrały mecz więcej, na cztery punkty.

Włocławianki także przed własną publicznością zmierzą się z innym bezpośrednim rywalem w tabeli Culmenem Chełmno, który ma dwa pun-kty przewagi. To pokazuje, że wszystko w rękach podopiecznych Marka Zacharka, które mają szansę do rundy play-off przystąpić z drugiej pozycji.

Dodamy, iż zajmujący czwarte miejsce, tuż przed WTS, SMS gra tylko w rundzie zasadniczej.

Ostatnią kolejkę w kujawsko-pomorskiej lidze rozegrają kadetki WTS.

Włocławianki w 10. rundzie spotkań zmierzą się z NTS Trójka Nakło. Początek spotkania w hali OSiR w niedzielę o godzinie 13. WTS KDBS zapewniło już sobie drugie miejsce w tabeli, które gwarantuje awans do rozgrywek ogólnopolskiej.

Chcą jednak zwycięstwem przypieczętować swój sukces. Z wygraną nie powinny mieć kłopotów. Rywal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Przegrał wszystkie spotkania, nie zdobył jeszcze seta. W pierwszym meczu w Nakle włocławianki straciły tylko 30 małych punktów i lepszy wynik będzie jednym z celów na niedzielne spotkanie. Innym rehabilitacja za nieoczekiwaną ostatnio porażkę 2:3 w Toruniu z Budowlanymi.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.