Podstawówka w Fordonie rośnie w oczach. Ma być gotowa za rok

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czacharowski
Katarzyna Dworska

Podstawówka w Fordonie rośnie w oczach. Ma być gotowa za rok

Katarzyna Dworska

Nad salą gimnastyczną montowane jest już zadaszenie, a na budowie cały czas pracują dwa żurawie. Szkoła powstaje przy Bora-Komorowskiego.

O tym, że nowoczesna placówka zostanie wybudowana w Fordonie, radni zdecydowali jeszcze w 2013 roku. Na działce u zbiegu ulic Bora-Komorowskiego, Kiedro-wskiego i Bortnowskiego będzie się mieścić podstawówka, przedszkole, hala sportowa, a w przyszłości może również basen. - Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem - mówi Anna Strzelczyk-Frydrych z biura obsługi mediów i komunikacji społecznej ratusza. - W części z przedszkolem kończą się prace przy wznoszeniu ostatniej kondygnacji. Najwięcej do zrobienia zostało jeszcze w centralnej części gmachu, gdzie w pierwszej kolejności wybudowano schron.

Bryła budynku ma być schowana pod dachem jeszcze jesienią, a do zimy zamontowana ma zostać stolarka okienna. Na budowie cały czas pracują dwa żurawie, a w ostatnim czasie dołączył do nich trzeci dźwig, który pomagał zamontować na dachu dźwigary oraz płatwie. - Budowa nowej szkoły w Fordonie to jedna z największych inwestycji realizowanych w Bydgoszczy - wyjaśnia Strzelczyk-Frydrych. - Kosztuje blisko 43 miliony złotych. Dzięki tej placówce uczniowie z północno-wschodniej części dzielnicy będą mogli zdobywać wiedzę w komfortowych warunkach.

Pierwsi uczniowie usiądą w ławkach już we wrześniu przyszłego roku. Według planów w podstawówce zostanie utworzonych 28 klas, w których będzie się uczyć około 700 dzieci.

Katarzyna Dworska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.