Podstawówka w Fordonie rośnie w oczach. Ma być gotowa za rok

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czacharowski
Katarzyna Dworska

Podstawówka w Fordonie rośnie w oczach. Ma być gotowa za rok

Katarzyna Dworska

Nad salą gimnastyczną montowane jest już zadaszenie, a na budowie cały czas pracują dwa żurawie. Szkoła powstaje przy Bora-Komorowskiego.

O tym, że nowoczesna placówka zostanie wybudowana w Fordonie, radni zdecydowali jeszcze w 2013 roku. Na działce u zbiegu ulic Bora-Komorowskiego, Kiedro-wskiego i Bortnowskiego będzie się mieścić podstawówka, przedszkole, hala sportowa, a w przyszłości może również basen. - Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem - mówi Anna Strzelczyk-Frydrych z biura obsługi mediów i komunikacji społecznej ratusza. - W części z przedszkolem kończą się prace przy wznoszeniu ostatniej kondygnacji. Najwięcej do zrobienia zostało jeszcze w centralnej części gmachu, gdzie w pierwszej kolejności wybudowano schron.

Bryła budynku ma być schowana pod dachem jeszcze jesienią, a do zimy zamontowana ma zostać stolarka okienna. Na budowie cały czas pracują dwa żurawie, a w ostatnim czasie dołączył do nich trzeci dźwig, który pomagał zamontować na dachu dźwigary oraz płatwie. - Budowa nowej szkoły w Fordonie to jedna z największych inwestycji realizowanych w Bydgoszczy - wyjaśnia Strzelczyk-Frydrych. - Kosztuje blisko 43 miliony złotych. Dzięki tej placówce uczniowie z północno-wschodniej części dzielnicy będą mogli zdobywać wiedzę w komfortowych warunkach.

Pierwsi uczniowie usiądą w ławkach już we wrześniu przyszłego roku. Według planów w podstawówce zostanie utworzonych 28 klas, w których będzie się uczyć około 700 dzieci.

Katarzyna Dworska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.