Podróżnik Jurek Uske telefonicznie był obecny na otwarciu

Czytaj dalej
Fot. Jóżef Basta
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Podróżnik Jurek Uske telefonicznie był obecny na otwarciu

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W Tucholskim Ośrodku Kultury był wernisaż wystawy fotografii Jurka Uske pt. „Z kamerą w ręku z New York do San Francisco“.

Główny bohater spotkania nie był obecny na otwarciu wystawy. Dotarły wcześniej jego prace. - Niestety, nie mógł dojechać, bo organizował zawody dla osób niepełnosprawnych - opowiada Piotr Mówiński. - Umówiliśmy się na telefon. Na otwarciu opowiadał o swoich pracach, ja przekazywałem uczestnikom wystawy. Nie jest to to samo, co na żywo, ale opowiedział kilka fajnych ciekawostek.

Prace są podzielone tematycznie. W jednej sali zgromadzono zdjęcia przyrody i parków narodowych Ameryki Północnej. W drugiej natomiast fotografie, na których uwiecznieni są ludzie i architektura. W Tucholskim Ośrodku Kultury współpracują z Jurkiem Uske. - Był u nas już dwukrotnie, dał także koncerty. Podróżnik, opowiada bardzo ciekawie. Każde zdjęcie to inna historia - dodaje Mówiński. - Najprawdopodobniej Uske będzie u nas pod koniec czerwca i już dziś zapraszam. Wystawę można oglądać do końca miesiąca.

Jurek Uske urodził się 11 lipca 1954 r. w Chojnicach. Nie stroni od fotografii dokumentalnej. Chętnie też za pomocą obiektywu podgląda twarze ludzkie. Jest czynnym członkiem stowarzyszenia Düsseldorfer Künstler, biorąc udział w różnych projektach artystycznych. Od roku 2013 współpracuje w redagowaniu polonijnej strony informacyjnej www.po-cafe.de.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.