Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Podpis elektroniczny - idź z duchem czasu

Monika Wojtalewicz potwierdza profil zaufany. Obok Krystian Pyrc i Kamila Jabłońska Fot. nadesłane Monika Wojtalewicz potwierdza profil zaufany. Obok Krystian Pyrc i Kamila Jabłońska
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Osiem osób korzysta z profilu zaufanego. Załóżcie i wy. Warto!

Ci, którzy mają profil zaufany, ów magiczny podpis elektroniczny, są w wieku od 20 do 40 lat. To ludzie, którzy nie boją się nowinek technologicznych. Tymczasem wystarczy się przełamać.

Kamila Jabłońska z wydziału organizacyjnego i spraw obywatelskich starostwa cierpliwie wyjaśnia, co i jak. Po pierwsze, rejestrujemy konto na ePUAP-ie, a to zajmuje dosłownie trzydzieści sekund (podajemy imię i nazwisko i numer PESEL). Po drugie, trzeba tam złożyć wniosek o utworzenie profilu zaufanego. To chwila. Trudne?

Jeżeli macie wątpliwości, w starostwie deklarują, że chętnie pomogą. Gdy będziecie w starostwie, koniecznie zajrzyjcie do pokoju 40 a - przy sekretariacie. Macie komputer i internet, ale z nowinkami jesteście na bakier? Kamila Jabłońska i Krystian Pyrc nie odmówią Wam pomocy.

Udało się Wam się samodzielnie złożyć wniosek? Gratulacje! Bez jednej wizyty w starostwie się nie obędzie. By dostać profil, czyli darmowy podpis elektroniczny na trzy lata - nie obejdzie się bez pokazania dowodu osobistego lub paszportu. A potem będziecie wolni od wizyt w urzędach, bo wiele w starostwie, ale i Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych załatwicie, siedząc w domu przy biurku. Oszczędzicie czasu, pieniędzy i nerwów. Gdy wyślecie wniosek przez ePUAP, waszej sprawie szybciej zostanie nadany urzędowy bieg.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.