Podpalaczu, tu patrolują mieszkańcy! [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Agata Kozicka

Podpalaczu, tu patrolują mieszkańcy! [zdjęcia]

Agata Kozicka

Sąsiedzkie patrole maja uchronić mieszkańców wieżowca przy Ujejskiego 52 w Bydgoszczy przed tragedią. Do trzeciego pożaru nie chcą dopuścić.

Święta w wieżowcu przy ul. Ujejskiego 52 będą w tym roku wyjątkowe. Trochę z mieszanka strachu i sąsiedzkiej organizacji.

Przypomnijmy, 2 kwietnia w tamtejszej piwnicy wybuchł pierwszy pożar. 5 dni później - kolejny. Ten drugi spowodował, że ledwo udało się przed świętami przywrócić mieszkańcom wszystkie media. Dopiero w piątek mieli ciepłą wodę, windę i prąd. - No domofon jeszcze, niestety, nie działa - opowiadał nam pan Janusz.

Część przygotowanych na święta potraw też musiała trafić do śmietnika. No, niestety, bigos już musieliśmy wyrzucić, bo za długo stał w lodówce bez prądu - usłyszeliśmy.

Policja łączy te dwa pożary i nie wyklucza, że doszło tam do podpaleń. Twierdzi, że zmierza do ustalenia i zatrzymania sprawcy.
Mieszkańcy jednak, obawiają się o swoje bezpieczeństwo. - Myślę, że niewiele brakowało a cały budynek mógł wylecieć w powietrze - twierdzi jeden z nich. - Wystarczyłoby, żeby poszła instalacja gazowa w piwnicy.

I dlatego postanowili zorganizować się na te święta.

- Mamy swoje patrole. Każdy jakiś czas dyżuruje. Nie możemy czekać nie wiadomo ile aż spółdzielnia przyśle tu ochronę, albo zainstaluje monitoring. Boimy się o życie, więc mamy harmonogram i kolejno patrolujemy teren, szczególnie piwnice - opowiada pan Janusz. - Nie możemy dopuścić do tragedii.

Agata Kozicka

Zajmuję się w pracy tematyką drogową, komunikacją, transportem - drogowym, kolejowym i lotniczym. Jestem poza tym miłośniczką roweru, ekologicznego i zdrowego (co zwykle idzie w parze) stylu życia i też o tych sprawach piszę dla Gazety Pomorskiej. A do tego od dzieciństwa fotografuję i również w ten sposób relacjonuję wydarzenia. Kocham Bydgoszcz, moje miasto rodzinne, chociaż uwielbiam podróżować! I wprawdzie ciągle coś drażni mnie w Bydgoszczy, widzę, że czegoś tu brakuje, że czasem wkurza mnie, że tutaj "para idzie w gwizdek", to z końca świata wrócę i tak do Bydgoszczy!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.