Podpalacz grasuje w Myślęcinku

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
KAD

Podpalacz grasuje w Myślęcinku

KAD

Czarną serię rozpoczęło podpalenie w marcu krzewów i drzew przy wybiegu dla jeleniowatych, które mieszkają w bydgoskim zoo. Strażaków powiadomili biegacze.

- Tylko szybka interwencja uchroniła park przed wielkim pożarem, w którym mogły spłonąć zwierzęta - mówi Sandra Tyczyno, rzecznik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. - Na Różopolu kiedyś także znajdował się las, ale spłonął. Nie chcemy, aby historia się powtórzyła.

Tydzień temu dzierżawca restauracji Parkowej, która znajduje się przy głównych parkingach odkrył w trzech różnych miejscach próby podpalenia. Kolejnej nocy doszczętnie spłonęła przyczepa służąca jako miejsce odpoczynku dla ochrony pilnującej grilla Pod strzechą. Jak do tej pory podpalacza nie udało się złapać. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o trzeciej w nocy - mówi st. bryg. Tomasz Płaczkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. - Właściciel oszacował straty na pół tysiąca złotych. Sprawę przejęła policja.

W 2011 roku w wyniku podpalenia doszczętnie spłonęła kolejka, dwa lata później ogień strawił bar Przy kominku, a w listopadzie zeszłego roku zapaliły się przeszkody wake parku. Władze Myślęcinka wspólnie z dzierżawcami zadbały o dodatkową ochronę.

- Teren jest teraz patrolowany przez całą dobę - opisuje Tyczyno. - Zamontowaliśmy również system kamer. Ale nie da się niestety sprawić, aby cały obszar był podpięty pod monitoring.

Pomóc mogą również sami mieszkańcy. - Apelujemy dospacerowiczów o uważne przyglądanie się podejrzanym sytuacjom i osobom - prosi Tyczyno. - Wzajemne zwracanie uwagi na jakiś czas pomogło w walce ze złodziejami w Ogrodzie Botanicznym, więc mamy ogromną nadzieję, że taki rodzaj społecznej kontroli, wsparty naszymi konkretnymi działaniami, pomoże w ochronie naszego wspólnego dobra, jakim jest miejski park.

KAD

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.