Podatniku, bądź czujny w sieci. Rozliczasz się przez Internet, uważaj na fałszywe strony www

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

Podatniku, bądź czujny w sieci. Rozliczasz się przez Internet, uważaj na fałszywe strony www

Małgorzata Pieczyńska

Do rozliczenia się z fiskusem został już niespełna miesiąc. Nowa usługa Twój e-PIT cieszy się dużym zainteresowaniem, ale Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa apelują o ostrożność, bo pojawiły się fałszywe strony www.

- Jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r., udostępnianym przez resort finansów i KAS, jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na portalu podatkowym podatki.gov.pl - mówi Bartosz Stróżyński, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. - Warto o tym pamiętać, bo w ostatnim czasie pojawiły się fałszywe strony www, informujące o tym, że zapewniają dostęp do usługi Twój e-PIT. Rzekomy dostęp jest możliwy po zalogowaniu, czyli po podaniu swoich danych. Ujawnione przypadki takich stron są zgłaszane przez Ministerstwo Finansów do operatorów w celu ich blokowania. Uczulamy jednak podatników, by zachowali ostrożność.

Wolą przez Internet

Tymczasem okazuje się, że chętnie rozliczamy się w formie elektronicznej. W naszym województwie za pośrednictwem funkcjonującej od 15 lutego br. usługi Twój e-PIT do 29 marca br. rozliczyło się już ponad 153 tys. osób, które złożyły deklaracje PIT-37 i ponad 1,8 tys. podatników, którzy złożyli formularze PIT-38. Z kolei za pomocą systemu e-Deklaracje, działającego równorzędnie z usługą Twój e-PIT (nie zawiera gotowego zeznania podatkowego), złożono już blisko 187 tys. deklaracji PIT-37 i ok. 1 tys. PIT-38.

Zapraszamy do lekutry dalszej części artykułu...

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Bardzo szkoda, że mimo bardzo obiecującego tytułu artykuł jest zupełnie o czymś innym. A liczyłem na jakieś obszerniejsze konkrety, przykłady stron i jakie zagrożenie one niosą, bo wydaje mi się, że samo podanie peselu oraz wysokości dochodu za poprzedni rok, tak jaj jest oryginalnie w usłudze Twój e-PIT, na niewiele przestępcom się zda.

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.