Pod pomnikiem. Ku czci powstańców

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Pod pomnikiem. Ku czci powstańców

Dominik Fijałkowski

Inowrocław uczcił 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Patriotyczny capstrzyk zorganizowano pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ul. Orłowskiej.

Przybył poseł Krzysztof Brejza, przedstawiciele władz samorządowych, Garnizonu Inowrocław, stowarzyszeń, duchowni. Podczas przemówienia prezydent Ryszard Brejza wspominał bohaterskich powstańców, zaś w ich intencji modlił się z zebranymi ks. Leszek Kaczmarek.

Odczytano apel pamięci. Wojsko oddało salwy honorowe, a następnie delegacje złożyły kwiaty. W trakcie uroczystości ppłk Krzysztof Broniewicz, szef WKU odznaczył medalem Rafała Cymsa, działacza Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.