Pod choinką chcielibyśmy znaleźć kosmetyki i... suplementy diety

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Małgorzata Stempinska

Pod choinką chcielibyśmy znaleźć kosmetyki i... suplementy diety

Małgorzata Stempinska

Choć do świąt Bożego Narodzenia zostały jeszcze trzy tygodnie, wielu mieszkańców regionu już ruszyło na zakupy w poszukiwaniu prezentów pod choinkę.

Z międzynarodowego badania „Zakupy Świąteczne 2017”, przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte, wynika, że z roku na rok Polacy coraz wcześniej zaczynają przygotowania do Gwiazdki. I tak 23 proc. badanych deklaruje, że prezenty kupi już w listopadzie, a 39 proc. wybierze się na zakupy w pierwszej połowie grudnia. To o kilka punktów procentowych więcej niż rok wcześniej. - Do ostatnich dni przed świętami z zakupem prezentów zamierza czekać 21 proc. Polaków, czyli o 6 procent mniej niż w 2016 roku. To już stała tendencja, że z roku na rok liczba takich osób systematycznie spada - zaznacza Mariusz Chmurzyński, dyrektor w Dziale Konsultingu, członek Zespołu ds. Sektora Dóbr Konsumenckich Deloitte.

Jaki prezent chcielibyśmy i spodziewamy się zobaczyć pod choinką? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.