Poćwiczą pod dachem

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Anna Klaman

Poćwiczą pod dachem

Anna Klaman

Zakończyła się budowa sali gimnastycznej w Dużej Cerkwicy. To jedna z ważniejszych inwestycji w gminie Kamień. Jakie będą dalsze plany?

Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Dużej Cerkwicy kosztowała 1,5 mln zł. Dodajmy, firma Kaparis z Chojnic, która była wykonawcą inwestycji, obiecywała, że wywiąże się z zadania szybciej, niż zapisano w umowie z samorządem. Nie udało się jednak. Jedno jest pewne, uczniowie będą mogli korzystać z obiektu już od nowego roku szkolnego. Wyznaczono datę oficjalnego oddania sali do użytku. To nie będzie 1 września, dzień rozpoczęcia roku szkolnego, tylko tydzień później - 6 września.

- Mamy już niemal wszystkie odbiory i pozwolenia na użytkowanie, ze straży pożarnej i sanepidu - mówi burmistrz Wojciech Głomski. - Teraz czekamy tylko jeszcze na odbiór przez inspektorat nadzoru budowlanego. Może już nawet teraz pracownicy tej instytucji sprawdzają salę.

Budowa zaczęła się jesienią 2014 r. Dla samorządu Kamienia to był duży wydatek, choć udało pozyskać się dofinansowanie z ministerstwa sportu, ok. 30 proc. Był też duży zastrzyk finansowy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, w wysokości ok. 200 tys. zł.

Dlaczego WFOŚ wsparł to zadanie? - Dlatego, że zastosowaliśmy specjalne innowacyjne ogrzewanie - mówi „Pomorskiej” Głomski. - Będziemy odzyskiwać ciepło z ziemi.

Dzięki zastosowanej pompie ciepła koszty ogrzewania obiektu będą niskie.

Pytamy burmistrza Wojciecha Głomskiego, jakie kolejne zadania będą realizowane? - Mieliśmy plany związane z budową gimnazjum w Kamieniu - mówi burmistrz. - Przymierzaliśmy się powoli do przeprowadzenia takiej inwestycji. W związku z reformą oświaty zapowiedzianą przez rząd i likwidacją gimnazjów, uznaliśmy, że nie będziemy inwestować w ten obiekt. To byłoby bezcelowe.

Tymczasem cieszą się uczniowie z Dużej Cerkwicy, którzy będą mieli zajęcia wychowania fizycznego w odpowiednich warunkach.

Anna Klaman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.