Pociągi z PESY powinny jeździć przez Bydgoszcz

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Maciej Myga

Pociągi z PESY powinny jeździć przez Bydgoszcz

Maciej Myga

Poseł Paweł Olszewski chciałby, aby wyprodukowane w Pesie pociągi jeździły trasą przez Bydgoszcz. Przedłożył w tej sprawie interpelację.

Jak informuje Paweł Olszewski, na przełomie 2015 i 2016 roku PKP Intercity odebrała do użytkowania 20 składów typu Dart wyprodukowanych przez bydgoskie zakłady PESA S.A. oraz 20 składów typu Flirt produkcji konsorcjum przedsiębiorstw Stadler i Newag. Pociągi Dart i Flirt kursują na ściśle określonych trasach. Biorąc pod uwagę wymienione składy, przez Bydgoszcz kursują Flirty na trasach Warszawa - Kutno - Toruń - Bydgoszcz oraz Gdynia - Bydgoszcz - Kutno - Łódź - Częstochowa - Katowice.

- Wyprodukowane w Bydgoszczy darty nie kursują niestety przez Bydgoszcz - podkreśla Paweł Olszewski. - Dlatego zapytałem ministra infrastruktury i budownictwa, Andrzeja Adamczyka, czy istnieje możliwość zmian w siatce połączeń w taki sposób, by te wyprodukowane w Bydgoszczy jeździły przez nasze miasto.

Pociągi z PESY powinny jeździć przez Bydgoszcz
Anatol Chomicz Poseł Paweł Olszewski chciałby, aby wyprodukowane w Pesie pociągi jeździły trasą przez Bydgoszcz. Przedłożył w tej sprawie interpelację.

Parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej w interpelacji pyta także, czym kierowano się ustalając trasy kursowania dla nowych składów zakupionych przez PKP Intercity.

- Można powiedzieć, że to są zabiegi wizerunkowe, ale sprawa jest poważna, bo chodzi o budowanie marki naszego miasta - dodaje Olszewski. - Spotykam się z głosami wyborców z naszego regionu, którzy zwracają uwagę, że to byłaby świetna zmiana i plus dla miasta oraz regionu - kończy Paweł Olszewski.

Interpelacja trafi do ministra Adamczyka za pośrednictwem marszałka Sejmu. Minister powinien odpowiedzieć ustawowo do 21 dni.

Maciej Myga

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.