Pobiegli do Januszkowa

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

Pobiegli do Januszkowa

Iwona Góralczyk

Patronem przedsięwzięcia nie przez przypadek był poeta Klemens Janicki. W tym roku przypada 500-lecie urodzin poety urodzonego w wiosce, którą przy okazji odwiedzili uczestnicy imprezy. Tu właśnie, w sercu Januszkowa, znajduje się pomnik-popiersie wieszcza.

Tu także biegaczy witali i im kibicowali, podając wodę, mieszkańcy wioski, nauczyciele z miejscowej szkoły, uczniowie, rodzice.

Oprawę imprezy w Januszkowie, pod okiem dyrektor SP Beaty Rumel, przygotowali Mirosława Zwietrzała, Alicja Gorwa, Elżbieta Marciniak, Barbara Śledzikowska, Diana Staszewska, Sylwia Goc, Katarzyna Grycza - Pawłowska, Renata Chareńska, Anna Maciejewska, Aleksandra Chęś oraz sołtys Andrzej Wesołowski.

Wcześniej, w żnińskim parku, zorganizowano biegi dla dzieci i młodzieży. O Klemensie Janickim, przed startem spod baszty o godz. 12, opowiadał Ignacy Lewandowski. Organizatorem XXIII edycji Biegów był Żniński Klub Biegacza „1992“ z prezesem Stanisławem Goclikiem na czele. Współorganizatorem Żnińskie Towarzystwo Kultury z prezesem Stefanem Czarneckim (w muzeum przygotowano miniwystawę o poecie; uczestnicy otrzymali też gadżety i ulotki informacyjne o wieszczu). Wszyscy, którzy ukończyli bieg, zostali też udekorowani medalem z wizerunkiem Klemensa Janickiego.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.