Marek Weckwerth

Po zdrowie na nartach i pieszo [plan wycieczek]

Po zdrowie na nartach i pieszo [plan wycieczek] Fot. Marcin Oliva Soto
Marek Weckwerth

Kluby turystyczne z Bydgoszczy i Torunia zapraszają do uczestnictwa w sobotnich imprezach.

Klub Turystów Górskich „Trawers” Regionalnego Oddziału PTTK Szlak Brdy w Bydgoszczy zaprasza na VIII Narciarski Bieg po Zdrowie po Puszczy Bydgoskiej. Zbiórka o godz. 10 na parkingu przy Towarzystwie Ubezpieczeń Uniqua przy ul. Dąbrowa 62 w Bydgoszczy (osiedle Glinki). Dojazd we własnym zakresie, autem lub komunikacją miejską (autobusy nr 53 lub 68). Planowana długość trasy to ok. 10 km. Powrót ok. godz. 13.30.

Uczestnicy zabierają własny sprzęt narciarski. Informacje u organizatora - Tomasza Górki, tel. 609 884 900.

W sobotę na szlak zaprasza także Klub Turystów Pieszych „Wędrownik” w Bydgoszczy. To będzie tajemnicza „Wyprawa po miód” do pasieki pana Andrzeja. Zbiórka o godz. 10.30 na dworcu PKS w Bydgoszczy, odjazd autobusu do Buszkowa o godz. 10.40. Informacje u Adama Giro-Syryńskiego, tel. 515 197 428.

Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Uczestnicy spotkają się o godz. 7.50 na dworcu autobusowym przy ul. Dąbrowskiego, z którego kwadrans później wyjadą do miejscowości Przysiek.

Zaplanowano 15-kilometrowe przejście z Przysieka przez Stawy Przysieckie, Olek, Barbarkę (cmentarz) do Torunia (ul. Pawia). Turystów poprowadzi przodownik turystyki pieszej Rajmund Czechowski.

Główną atrakcją będą Stawy Przysieckie, czyli zespół zbiorników wodnych powstałych w okresie II wojny światowej, gdy mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz Torunia rozpoczęli masową eksploatację płytko położonych pokładów torfu.

Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.