Po wielu latach znów zawitali w te mury

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Sztandera
Lucyna Sztandera

Po wielu latach znów zawitali w te mury

Lucyna Sztandera

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcorku odbył się zjazd absolwentów z okazji 70-lecia szkoły.

Już pierwsze kroki w murach tej placówki skierowały byłych uczniów do zwiedzania i powspominania wyjątkowych czasów spędzonych w szkolnych ławkach.

Jakieś potknięcia, psoty nauczycielom, pierwsze miłości, przyjaźnie, które trwają do dzisiaj, sukcesy naukowe i porażki to wszystko tego dnia miało zupełnie inny wymiar, gdy wspominało się w towarzystwie koleżanek i kolegów oraz nauczycieli.

Obchody rozpoczęto uroczystym przemarszem przez miasto do kościoła. Mszę św. celebrowali księża absolwenci szkoły. Część oficjalna była przy szkole. Rozpoczął ją piosenką „Piękniejsza” Krystian Juras, który wraz ze współpro-wadzącą Anną Kamińską są też absolwentami ekonomika - ro-cznik 2011.

Swój talent wokalny zaprezentowała i Ania w piosence swojej imienniczki Anny Jantar „To, co mam”, którą zaśpiewała po odczytaniu życzeń, jakie dotarły do szkoły i uczestników zjazdu od gości.

Inny talent - poetycki - pokazała kolejna absolwentka Małgorzata Szweda-Czerwińska, która odczytała wiersz swojego autorstwa napisany specjalnie na tę okazję.

Ta część była okazją do wspomnień, przemówień, życzeń, prezentów i kwiatów. Nie omieszkała z tego skorzystać Zofia Świerczewska, organizatorka zjazdu, która przedstawiła swoją drogę kariery w tej placówce. Absolwentem tej szkoły okazał się też burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, który z sentymentem wspominał czasy szkolne i niektórych nauczycieli, jak na przykład polonistkę, która już po dwóch pierwszych pytaniach wiedziała, kto zna lekturę, bo ją przeczytał, a kto z innych opracowań, czy wuefistę, który przekonał go, że lekka atletyka to królowa sportu. Teraz wiadomo, skąd zamiłowanie burmistrza do biegania.

Obecny dyrektor Sławomir Kulpiński przedstawił kondycję ekonomika i podziękował władzom oraz instytucjom i szkołom za dobrą współpracę.

Minutą ciszy uczczono pamięć dyrektorów, nauczycieli i absolwentów, którym wcześniej złożono kwiaty na grobach. Część oficjalną zakończono odsłonięciem tablicy pamiątkowej, którą z okazji zjazdu i 70-lecia ufundowali absolwenci więcborskiej szkoły.

Lucyna Sztandera

Lucyna Sztandera

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.