Aleksandra Pasis

Po ucieczce skazanych więzienie wzmacnia zabezpieczenia

Po ucieczce skazanych więzienie wzmacnia zabezpieczenia Fot. Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis

Poprawiony system monitoringu i rozbudowa zewnętrznych barier ochrony to główne działania w ZK nr 2 po jesiennej ucieczce osadzonych.

Na murze, przez który udało się na wolność wydostać trójce recydywistów w październiku ub. roku, właśnie trwają prace polegające m.in. na podwyższeniu linii zewnętrznej ogrodzenia ochronnego. W związku z tym - bynajmniej na czas robót - wyznaczono także funkcjonariuszy służby więziennej do obsługi wieży wartowniczej. Posterunek ten od lat był wyłączony z pracy. Człowieka na nim zastąpiły kamery.

Obecnie na terenie województwa działają tylko dwa takie posterunki. Oba w Bydgoszczy.

Ponadto dyrekcja Zakładu Karnego nr 2 w Grudziądzu postawiła na usprawnienie systemu monitoringu. - Jest więcej kamer oraz lepsza jakość zapisu - mówi kpt. Tomasz Korytowski z Zakładu Karnego nr 2 w Grudziądzu. - Zmodernizowaliśmy także system zabezpieczeń elektronicznych.

Wzmocnienie zabezpieczeń techniczno-ochronnych jest spowodowane - jak podkreśla kpt. Tomasz Korytowski - koniecznością zapewnienia właściwej realizacji zadań służby więziennej.

Przypomnijmy, że wobec funkcjonariuszy ZK nr 2 w Grudziądzu, którzy w dzień ucieczki (10 października ub. r.) trójki więźniów pełnili służbę, toczy się postępowanie w Prokuraturze Rejonowej w Grudziądzu. Chodzi o ewentualne niedopełnienie obowiązków.

Na terenie Zakładu Karnego nr 2 w Grudziądzu trwa także remont dachu i szczytu jednego z pawilonów mieszkalnych oraz elewacji muru.

Część prac remontowo-budowlanych, które trwają już ponad miesiąc, wykonują zarówno osadzeni jak i zewnętrzna firma.

Łączny koszt tych prac to ponad 888 tys. zł.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.