Aleksandra Pasis

Po ucieczce skazanych więzienie wzmacnia zabezpieczenia

Po ucieczce skazanych więzienie wzmacnia zabezpieczenia Fot. Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis

Poprawiony system monitoringu i rozbudowa zewnętrznych barier ochrony to główne działania w ZK nr 2 po jesiennej ucieczce osadzonych.

Na murze, przez który udało się na wolność wydostać trójce recydywistów w październiku ub. roku, właśnie trwają prace polegające m.in. na podwyższeniu linii zewnętrznej ogrodzenia ochronnego. W związku z tym - bynajmniej na czas robót - wyznaczono także funkcjonariuszy służby więziennej do obsługi wieży wartowniczej. Posterunek ten od lat był wyłączony z pracy. Człowieka na nim zastąpiły kamery.

Obecnie na terenie województwa działają tylko dwa takie posterunki. Oba w Bydgoszczy.

Ponadto dyrekcja Zakładu Karnego nr 2 w Grudziądzu postawiła na usprawnienie systemu monitoringu. - Jest więcej kamer oraz lepsza jakość zapisu - mówi kpt. Tomasz Korytowski z Zakładu Karnego nr 2 w Grudziądzu. - Zmodernizowaliśmy także system zabezpieczeń elektronicznych.

Wzmocnienie zabezpieczeń techniczno-ochronnych jest spowodowane - jak podkreśla kpt. Tomasz Korytowski - koniecznością zapewnienia właściwej realizacji zadań służby więziennej.

Przypomnijmy, że wobec funkcjonariuszy ZK nr 2 w Grudziądzu, którzy w dzień ucieczki (10 października ub. r.) trójki więźniów pełnili służbę, toczy się postępowanie w Prokuraturze Rejonowej w Grudziądzu. Chodzi o ewentualne niedopełnienie obowiązków.

Na terenie Zakładu Karnego nr 2 w Grudziądzu trwa także remont dachu i szczytu jednego z pawilonów mieszkalnych oraz elewacji muru.

Część prac remontowo-budowlanych, które trwają już ponad miesiąc, wykonują zarówno osadzeni jak i zewnętrzna firma.

Łączny koszt tych prac to ponad 888 tys. zł.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.