Po tych kursach młodzi powinni znaleźć pracę

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
(AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Po tych kursach młodzi powinni znaleźć pracę

(AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Inowrocławskie Młodzieżowe Centrum Kariery zaprasza młodzież do uczestnictwa w kursach, po których będzie można znaleźć płatne zajęcie.

Na podstawie rozmów z lokalnym przedsiębiorcami w Inowrocławiu i powiecie, Młodzieżowe Centrum Kariery, funkcjonujące przy Ochotniczym Hufcu Pracy sporządziło listę zawodów deficytowych, takich, gdzie pracę można dostać niemal od ręki.

- Właściciele lokalnych firm w trakcie wywiadów wielokrotnie mówili, iż poszukują pracowników z konkretnymi umiejętnościami i uprawnieniami, którymi obecnie może pochwalić się niewielka liczba osób. Pracodawcy często nie mogą realizować planów rozwojowych własnych przedsiębiorstw ze względu na problemy z pozyskaniem pracowników o właściwych kwalifikacjach. W odpowiedzi na te potrzeby i mając takie właśnie rozeznanie rynkowych potrzeb, przygotowaliśmy dla młodzieży ofertę darmowych kursów zawodowych. Wierzymy, że po ich ukończeniu młodzi ludzie szybko znajdą pracę w Inowrocławiu lub okolicy - informuje Radosław Zachwieja, specjalista do spraw rozwoju zawodowego MCK.

Centrum oferuje osobom w wieku 18-25 lat bezpłatne kursy zawodowe w następujących specjalnościach: kucharz małej gastronomii, spawacz metodą MAG 135, drukarz - introligator oraz hydraulik z uprawnieniami elektrycznymi do 1 kV.

Kursy zaplanowano w kwietniu i maju br. Ich uczestnikiem może zostać każda osoba we wspomnianym wieku, niepracująca oraz nieucząca się w systemie dziennym, bowiem zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku.

Bardziej szczegółowe informacje zainteresowani uzyskają w siedzibie MCK przy ul. Poznańskiej 133a w Inowrocławiu oraz pod nr tel. 52 357-22-05 lub 52 353-96-87.

Autor: (AB)

(AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.