Po sezonie łapiemy słońce

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Małgorzata Wąsacz

Po sezonie łapiemy słońce

Małgorzata Wąsacz

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wczasy we wrześniu lub październiku. Ceny są o 20-30 proc. niższe niż w szczycie sezonu.

Wrzesień wcale nie musi oznaczać końca lata. Coraz więcej osób go przedłuża, wyjeżdżając o tej porze na wakacje na południe Europy. To przede wszy-stkim studenci, seniorzy oraz rodzice z małymi dziećmi.

Są zwolennikami przyjemnych temperatur i większego spokoju w kurortach turystycznych. Po sezonie tam nie ma już tłumów, szybciej można dotrzeć do atrakcji turystycznych. Poza tym wakacje są nawet o 20-30 proc. tańsze niż w szczycie sezonu. O tej porze roku częściej też można liczyć na atrakcyjne promocje i cenowe bonusy, takie jak np. brak dopłat za pokoje 1-osobowe. - Dla mnie cena była najważniejszym atutem, by jechać na wczasy w połowie września, a nie w lipcu czy sierpniu - przyznaje pani Grażyna, emerytka z Bydgoszczy.

Kto najchętniej szuka słońca za granicą po sezonie? Które kierunki są najchętniej wybierane i ile trzeba zapłacić za takei wakacje? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Wąsacz

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.