Po „Seansie” wygrał „Hamlet”

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Maryla Rzeszut

Po „Seansie” wygrał „Hamlet”

Maryla Rzeszut

Publiczność Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej wybrała spektakl Teatru im. Mickiewicza z Częstochowy.

Festiwal „Korowód postaci” zakończył się komedią „Seans” Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. Przy świetnej frekwencji, choć niektórzy widzowie, w tym Anna Cieniewska przyznawali, że bilety kupili na farsę „Allo, allo” (tego samego teatru), która był sporym magnesem. Jednak „Seansem” nie byli rozczarowani. Publiczność na komedii z Koszalina dobrze się bawiła i choć nie był to teatralny majstersztyk, to „Seans” godnie zakończył festiwal.

- Potrzebny był spektakl lekki, komediowy, bo cała wiosna teatralna była w tym roku niezwykle ambitna i obejrzeliśmy trudne sztuki - twierdzi grudziądzanka, Ewelina Lewandowska. - Komedia na zakończenie była potrzebna.

Przed ostatnim przedstawieniem posiadacze karnetów wrzucali do urny kupony, oddając głosy na wybrany spektakl. Po zakończeniu komedii „Seans”, Grzegorz Romanowski, wicedyrektor CK Teatr ogłosił wynik głosowania: wygrał Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy i spektakl „Hamlet”. - Statuetkę zwycięzcy wręczymy we wrześniu, przed rozpoczęciem przez ten teatr nowego sezonu kulturalnego w Grudziądzu - zapowiedział Grzegorz Romanowski.

Na scenę zaprosił Marka Sikorę, wiceprezydenta miasta, by ogłosił zakończenie wiosny teatralnej. Marek Sikora scedował na jedną z pań na widowni wylosowanie dwuosobowego karnetu na wszystkie spektakle w sezonie. Szczęśliwcem został Leszek Żołądź.

Wiceprezydent ogłosił: - Festiwal uważam za zamknięty. Cieszę się, że Grudziądz ma wspaniałą publiczność, a miasto - teatr.

Maryla Rzeszut

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.