Po pierwszym dniu Salonu Maturzystów w Toruniu. Tłumów może nie było, za to odwiedzający chwalili imprezę

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Alicja Cichocka-Bielicka

Po pierwszym dniu Salonu Maturzystów w Toruniu. Tłumów może nie było, za to odwiedzający chwalili imprezę

Alicja Cichocka-Bielicka

Jak podbić serce maturzysty? Trzeba być gotowym odpowiedzieć na każde pytanie i zaopatrzonym w oryginalny gadżet, który ma kojarzyć się z uczelnią.

Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów to w tym roku kilkanaście spotkań z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Gdańska oraz 14 stoisk uczelni i szkół wyższych z całego kraju.

Jak kuszą szkoły? Kolorowy folder i ołówek to już ciut za mało żeby przyciągnąć maturzystę do stoiska. Uczelnie wyższe zachęcają oryginalnymi gadżetami z logo szkoły, które mają dobrze się kojarzyć.

Strzykawka od lekarzy

Medycy z Collegium Medicum UMK na studiach mają komplet chętnych, co nie przeszkadza im promować się wręczając oryginalne długopisy - strzykawki z cieczą imitującą krew. Kto krwi nie lubi, nawet sztucznej, może wybrać pisak w kształcie piszczeli albo kręgosłupa. Te ostatnie miały wczoraj, podczas pierwszego dnia SM, duże wzięcie i szybko się rozeszły.

- Wiadomo, że młodzi przychodzą głównie po informacje o studiach, ale staramy się, żeby pamiętali o nas dłużej - przyznają przedstawiciele uczelni.

Na stoisku Politechniki Gdańskiej licealiści zainteresowani studiami nie odchodzili bez drobnego prezentu. Do pakietu informacji dostawali wyciągane spod lady mini latarenki, dzwonki na rower czy miarki. Z takim „technicznym” zestawem obchodzą kolejne stoiska Kinga i Kasia, licealistki ze Świecia, marzące o studiach pielęgniarskich i fizjoterapii.

- Najbardziej cieszymy się z pakietu arkuszy maturalnych, teraz muszą się nam opatrzeć, żeby potem w maju nie było szoku na maturze - przyznają, że można je wydrukować z sieci, ale to nie to samo.

- Pod ladą niczego nie chowamy, dla maturzystów mamy serce na dłoni - zaprasza do stoiska pracownik z Bydgoskiej Szkoły Wyższej i częstuje lizakami w kształcie serca.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.