Po operetce jest czas na kolędy i kabaret

Czytaj dalej
Fot. Józef Basta
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Po operetce jest czas na kolędy i kabaret

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W Tucholskim Ośrodku Kultury mają plany na ten rok. Warto śledzić zapowiedzi. Będzie operetka, poezja i wiele innych ciekawych propozycji.

Ośrodek kultury na koniec roku zapełniony był po brzegi za sprawą imprezy sylwestrowej. Nie był to typowy bal sylwestrowy, a tucholanie przywitali nowy rok operetkowo i z piosenką francuską. - Zmieniliśmy formułę i sprawdza się, sala była wypełniona po brzegi. Myślę, że ci, co przyszli, bawili się dobrze - opowiada Piotr Mówiński, dyrektor TOK. - Mamy plany na ten rok . Będzie ciekawie i zaplanowaliśmy takie imprezy, aby każdy znalazł coś dla siebie.

W najbliższą niedzielę koncert kolęd. W tym roku organizatorzy zapraszają na kolędę i pastorałki z poezją i humorem pod tytułem „Nim pierwsza gwiazda zaświeci”.

Na scenie wystąpią kabaret „Trójka” z Bydgoszczy i tucholscy wokaliści. W okresie świąteczno-noworocznym warto posłuchać i pośpiewać wspólnie kolędy.

W tym roku wyjątkowo szybko są ferie zimowe. W TOK, jak zwykłe pierwszy tydzień ferii jest oferta płatna, a w drugim tygodniu są drzwi otwarte dla wszystkich dzieci. Warto zobaczyć, co się będzie działo, aby wasze pociechy nie spędziły całych ferii przed szklanym ekranem. - W lutym mamy dzień z teatrem. Teatr „Masque” będzie obchodził 10-lecie istnienia. Współpracujemy z nimi, więc zapowiada się teatralny dzień - zapowiada Mówiński. - „Masque” pokaże „Zemstę” Fredry okiem Wojciecha Ziółkowskiego i będziemy mieli gości z Warszawy, ale jeszcze dogaduję. Na scenie pokażą się nasze teatrzyki ze szkół podstawowych.

Możemy zdradzić, że na walentynki będzie poetycko, zaśpiewa grupa z Olsztyna „Czerwony Tulipan”, a na Dzień Kobiet zagości operetka lub musical.

W tym roku słynna majówka będzie 30 kwietnia i w tym roku w roli głównej wystąpią kowboje, czyli majówka z country.

Na drugie półrocze też są plany, ale nie będziemy zdradzać.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.