Po nawałnicy Unia dała pieniądze, ale rząd jeszcze ich nie rozdzielił

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Marek Weckwerth

Po nawałnicy Unia dała pieniądze, ale rząd jeszcze ich nie rozdzielił

Marek Weckwerth

Rząd nie określił dotąd zasad wydatkowania środków przyznanych z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na usuwanie szkód spowodowanych sierpniową nawałnicą 2017 roku.

Do trzech najbardziej poszkodowanych województw, czyli kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego, ma trafić w sumie 12,2 mln euro. Ale dotąd nie wiadomo, kto i ile pieniędzy dostanie.

Rząd ustali kryteria

Nie udało nam się takiej informacji zdobyć w urzędzie wojewódzkim w Bydgoszczy. Dowiedzieliśmy się tylko, że to Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ustala kryteria tych dotacji. Gdy zostaną ustalone, będzie można powiedzieć jaka kwota trafi do naszego regionu i dwóch pozostałych.

Do trzech najbardziej poszkodowanych województw, czyli kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego, ma trafić w sumie 12,2 mln euro. Ale dotąd nie wiadomo, kto i ile pieniędzy dostanie. Minęły już 4 miesiące, a samorządy nadal nie wiedzą ani kiedy, ani ile środków dostaną.

- Pytamy, co się dzieje - mówił na konferencji prasowej europoseł Janusz Lewandowski. - Mija kolejny miesiąc, a dalej nie wiemy, co dzieje się z pieniędzmi, które powinny być już w poszkodowanych gminach. Pytają samorządy, urząd marszałkowski i pyta Bruksela - podkreślił europoseł. 

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.