Po mikołajkach czujemy już świąteczny nastrój

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko
Małgorzata Stempinska

Po mikołajkach czujemy już świąteczny nastrój

Małgorzata Stempinska

Choć w sklepach pełno już gwiazdkowych akcentów, jeszcze nie zaczynamy przygotowań do świąt. Robią to natomiast nasi sąsiedzi.

Boże Narodzenie to dla zdecydowanej większości Polaków, Czechów i Słowaków najważniejsze święta w roku. We wszystkich trzech krajach przygotowania do nich zaczynają się na długo przed Wigilią. Najwcześniej - w Czechach! Aż 93 proc. Czechów uważa, że przygotowania do świąt powinno się rozpoczynać najpóźniej z początkiem grudnia. Podobnego zdania jest 83 proc. Słowaków i 81 proc. Polaków.

Duża grupa badanych uważa jednak, że należy zacząć je znacznie wcześniej. Aż co czwarty Czech przyznał, że niektóre prezenty i dekoracje kupuje już w sierpniu i we wrześniu, podczas gdy wśród Słowaków takiej odpowiedzi udzieliło 19 proc. badanych, a Polaków - 15 proc. - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Westwing Home & Living, największy w Polsce klub zakupowy z produktami do wyposażenia i dekoracji.

Ile wydamy średnio na zorganizowanie świąt Bożego Narodzenia w tym roku? Dlaczego markety tak wcześnie zaczynają sprzedawać świąteczne produkty? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.