Po 7 rund przy szachownicy

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

Po 7 rund przy szachownicy

Adam Lewandowski

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie rozegrany został już po raz szósty turniej szachowy im. Mariana Rejewskiego.

Patronem honorowym Międzyszkolnego turnieju szachowego była - jak co roku - pani Janina Sylwestrzak, córka Mariana Rejewskiego - genialnego kryptologa i matematyka, pogromcy Enigmy, który także był znakomitym szachistą.

Dyrektor szkoły Mirosław Donarski i nauczycielka Danuta Sobierajska otrzymali z rąk prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosława Wiśniewskiego brązowe honorowe odznaki Polskiego Związku Szachowego - za krzewienie i popularyzację gry w szachy wśród uczniów.

W turnieju wzięło udział 53 uczestników z 18 szkół z Bydgoszczy, Torunia, powiatów bydgoskiego i nakielskiego. oczywiście także z Łochowa. Sędziowali Andrzej Karpiński i Adam Gołąbiewski.

Po 7 rundach zmagań przy szachownicach w kategorii wiekowej do lat 8. zwycięzcą został Miłosz Murawski, II miejsce zajął Adam Kujawka, III - Franciszek Paprocki; w kategorii do lat 10 wygrał Szymon Podlewski, II był Antoni Paprocki, III - Adam Filipiak; a do lat 13: Stanisław Paprocki, II był Paweł Brzozowski, trzeci - Mariusz Matczyński.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.