M

Pływacka kuźnia Ruchu Grudziądz

„Motory” UKS Ruch Grudziądz (od lewej): Rafał Chmielewski - prezes klubu, Tomasz Polewka - wychowanek Ruchu, mistrz Europy seniorów (wzór i wizytówka Fot. Maryla Rzeszut „Motory” UKS Ruch Grudziądz (od lewej): Rafał Chmielewski - prezes klubu, Tomasz Polewka - wychowanek Ruchu, mistrz Europy seniorów (wzór i wizytówka klubu) oraz Adam Kopczyński, trener
M

Rosną następcy Macieja Hreniaka i Tomasza Polewki w Ruchu Grudziądz. Młodzi pływacy śmigali w mistrzostwach Polski juniorów. I to jak!

Wychowankiem UKS Ruch Grudziądz jest m.in. Maciej Hreniak, który został mistrzem świata juniorów i medalistą mistrzostw Europy, a także obecnie święcący triumfy Tomasz Polewka - aktualny mistrz Europy seniorów, członek reprezentacji Polski.

Jakub Bielas pobił życiówkę o 8 sekund

Trener Ruchu Adam Kopczyński szkoli kolejne talenty. Wyniki jego podopiecznych podczas mistrzostw Polski juniorów 14-letnich w Olsztynie napawają dużym optymizmem.

Na basenie 25-metrowym, podczas mistrzostw Polski Ruch Grudziądz reprezentowała trójka zawodników: Agnieszka Kamińska, Kamil Waszak i Jakub Bielas. Cała trójka poprawiła swoje rekordy życiowe. Największą niespodziankę sprawił Jakub Bielas, który pierwszego dnia mistrzostw z 10. czasem awansował do finału A na 200 m stylem dowolnym. Uzyskał czas 2:03,41. W popołudniowym finale poprawił swój wynik na 2:03,14 i ostatecznie zajął 8. miejsce.

- Dotychczas jego życiówka wynosiła 2:11,10 zatem poprawił się o blisko 8 sekund! - komentuje Rafał Chmielewski, prezes UKS Ruch Grudziądz. - Rekordy życiowe Jakub Bielas ustanowił też na 400 m dowolnym i 100 m dowolnym. Dały mu one miejsce w finale B (4:27,30 i 4:24,82 na 400 m oraz 57,06 i 57,25 na 100 m ), a także rezultat na 50 m dowolnym: 26,81.

Liczący się wynik osiągnął też Kamil Waszak. Znacząco poprawił swoje dotychczasowe osiągnięcia uzyskując dobre czasy: 27,06 na dystansie 50 m stylem dowolnym, 32,19 na 50 grzbietowym oraz 59,25 na 100 m dowolnym.

Tomek Polewka wzorem

Rywalizacja była w mistrzostwach Polski przeogromna, zwłaszcza w konkurencjach kraulowych. Startowało ponad 100 zawodników, a na 100 m ponad 150!

Młodzi pływacy UKS Ruch są mocno motywowani do pracy i poprawiania wyników. W minionym tygodniu 16-latko-wie pojechali do Gliwic, gdzie nie zawiedli, zwłaszcza że byli dopingowani przez trenującego tam na co dzień grudziądza-nina, Tomasza Polewkę. Ten czołowy, europejski grzbiecista przygotowuje się do mistrzostw Europy w Londynie, na pływalni 50-metrowej.

Adam Kopczyński jest trenerem zarówno grupy 14-lat-ków, jak i 16-latków.

M

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.