Płyną zgłoszenia na MŚ w karate shotokan w Bydgoszczy [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Adam Szczęśniak

Płyną zgłoszenia na MŚ w karate shotokan w Bydgoszczy [zdjęcia]

Adam Szczęśniak

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata w karate shotokan, które już od 1 do 3 kwietnia gościć będą w Bydgoszczy.

Z ramienia Światowej Federacji Karate World Shotokan Fede-ration organizatorem MŚ jest Stowarzyszenie Sportowe Bushi-do, przy współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy, Urzędem Marszałkowskim i Wyższą Szkołą Gospodarki. Honorowy patronat objęli: prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i marszałek województwa Piotr Całbecki. Niedawno do tego grona dołączyli ambasador Japonii Makoto Yamanaki i nowy minister sportu Witold Bańka.

Ruszyły też zapisy na zawody, które odbędą się w hali „Łuczniczka“. Swoje przybycie, oprócz Polaków, potwierdziły już kluby z 5 państw: Austrii, Czech, Niemiec, Turcji i Włoch, a z 2 kolejnych - Ukrainy i Iranu złożyły wnioski o wizy.

Organizatorzy spodziewają się udziału ponad 1500 karateków z blisko 50 państw, którzy rywalizować będą na 6 tatami. Co więcej, w grodzie nad Brdą, po raz pierwszy w historii MŚ (to już 7. edycja) zmagać się będą m.in. osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz z upośledzeniem umysłowym.

W ostatnich dniach uruchomiona została oficjalna strona mistrzostw: www.mistrzostwa shotokan2016.pl, gdzie można znaleźć wszelki informacje. Można m.in. obejrzeć oficjalne logo zawodów oraz projekty medali.

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.