Płoną śmietniki. Uważaj, co do nich wrzucasz

Czytaj dalej
Fot. Fot. Bartosz Sulczewski
Bartosz Sulczewski

Płoną śmietniki. Uważaj, co do nich wrzucasz

Bartosz Sulczewski

W czwartek 4 lutego przed godz. 9.00 spalił się śmietnik przy ul. Kąpielowej w Żarach. To nie pierwszy taki przypadek w ciągu ostatnich tygodni. Czy to już plaga?

Najpewniej do śmietnika ktoś wrzucił popiół z pieca kaflowego. - Coraz częściej mamy takie przypadki, w większości chodzi właśnie o żarzący się jeszcze popiół, który ląduje w koszu - mówi Grzegorz Lisik, rzecznik Powiatowej Komendy PSP w Żarach.

Czarna seria

Strażacy w ciągu ostatnich dwóch tylko tygodni zagaszali aż cztery płonące śmietniki. G. Lisik apeluje o ostrożność. - Przede wszystkim przy wybieraniu popiołu z pieca należy go wrzucić do metalowego wiadra i odczekać 48 godzin, niech sobie tak stoi - radzi rzecznik.

Uwaga kierowcy

Przed upływem tego czasu nie ma pewności, że popiół zagasł. - Trzeba unikać wysypywania popiołu bezpośrednio do kosza, bo jeśli tam są materiały palne, to tylko kwestia czasu, żeby się zajęły - tłumaczy Grzegorz Lisik.

Płonące śmietniki mogą być zagrożeniem dla samochodów. - Zwracajmy uwagę na to, gdzie parkujemy, żeby nie było takiej sytuacji, że się rano obudzimy bez auta - ostrzega rzecznik ogniowców.

Niebezpieczeństwo ma minąć wraz z okresem grzewczym.

Autor Bartosz Sulczewski

Bartosz Sulczewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.