Plejada gwiazd na festiwalu Drums Fusion [zdjęcia, program imprezy]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Michał Angutekdzial.miejski@pomorska.pl

Plejada gwiazd na festiwalu Drums Fusion [zdjęcia, program imprezy]

Michał Angutekdzial.miejski@pomorska.pl

Trwa 10. edycja Drums Fusion, festiwalu sztuki perkusyjnej. Do soboty będzie można podziwiać występy sław, m.in. Michała Urbaniaka i jego Urbanatora, Manu Katché Quartet czy Jacka Pelca.

Na chętnych czekają również warsztaty perkusyjne dla całych rodzin, interaktywny koncert czy próba pobicia rekordu Guinessa w największej ilości osób grających na jednym bębnie. Uczestnicy wydarzenia będą wystukiwać rytm „We Will Rock You” zespołu Queen.

Dzisiaj, o godzinie 18.00 w Operze Nova wystąpi B-Drums Orchestra pod wodzą światowej sławy artysty i pedagoga Johna H.Becka. - Bardzo cenię sobie polską szkołę perkusyjną - mówi Beck. - W polskich perkusistach urzekło mnie to, że cały czas chcą się rozwijać. Oni grają sercem, emocje są dla nich ważniejsze niż perfekcyjne odegranie utworu.

W drugiej części koncertu zagra kwartet pod wodzą Piotra Barona. Jednym z jego członków jest John Friedman, wybitny amerykański wibrafonista, który nagrywał między innymi z Bobbym McFerrinem czy Yoko Ono. Na koncercie zostaną wręczone specjalne wyróżnienia Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Darmowe zaproszenia do odebrania w kasie Miejskiego Centrum Kultury.

- Jeśli udaje się zebrać taką plejadę gwiazd, stworzenie programu imprezy nie sprawia kłopotu - opowiada Piotr Biskupski, szef programowy Drums Fusion. - Jest to wynik wieloletnich kontaktów z muzykami.

Na atrakcje Drums Fusion można będzie się natknąć w różnych miejscach w Bydgoszczy. Koncerty odbędą się na Wyspie Młyńskiej czy amfiteatrze przy operze, a warsztaty i bicie rekordu Guinnesa na Starym Rynku.Create your own infographics

Autor: Michał Angute

Michał Angutekdzial.miejski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.