Plaża Gotyku - Panowie walczyli w finale trzy sety [zdjęcia]

Bartłomiej Kiernoz i Bartłomiej Malec wygrali siódmą edycją Plaży Gotyku Mecze Pucharu Polski stały na wysoki poziomie.

Finał turniej mężczyzn dostarczył licznie zgromadzonym na Rynku Nowomiejskim kibicom wielu wrażeń. W pierwszym secie skuteczne akcje Kiernoza i Malca zapewniły im powadzenie od początku (8:5, 10:6). Rywale - Parcej i Dzikowicz - długo się jednak nie poddawali i odrobili część strat (17:13). Po pierwszych wyrównanych akcjach seta kolejnego seria punktów Parceja wysunęła jego duet na prowadzenie 7:3, a potem 12:6. Tym razem rywale gonili (od 13:20 do 17:20), ale seta już nie uratowali.

W tie-breaku dobra postawa Kiernoza na siatce, a także udana kontra dała jego dwójce prowadzenie 6:3, a kolejne jego bloki pozwoliły jej uciec na 9:4.

Kibice oglądali także trzysetowy bój o 3. miejsce. W nim lepszy okazał się duet Kałuża - Chiniewicz, który pokonał 2:1 Witczaka i Radojewskiego.

Pucharu Polski w siatkówce plażowej kobiet rozgrywany był pod dyktando jednej pary. Martyna Wardak i Katarzyna Kociołek okazały się niepokonane na toruńskim piasku i to one na sam koniec stanęły na najwyższym stopniu podium. W finale zwycięski duet w dwóch setach pokonał parę Tomala - Gruczek. Trzecie miejsce przypadło w udziale teamowi Saad - Przepiórka.

Puchar Polski to był ostatni akord Plaży Gotyku, która przez dziesięć dni rozgrzewały mieszkańców miasta. W tygodniu wyłoniliśmy mistrzów Torunia mikstów. W zawodach wzięło udział kilkanaście duetów, najlepsi okazali się Katarzyna Lewandowska i Kamil Droszyński, choć rozpoczęli turniej od porażki. Osiem par zagrało w Business Cup. Turniej także stał na wysokim poziomie, zwłaszcza mecz finałowy, w którym ART CHEM pokonał HQ Company.

Wcześniej o zwycięstwo na piasku rywalizowali studenci, amatorzy. Wielkim powodzeniem cieszyły się BELLA HAPPY Kids Campy dla najmłodszych fanów siatkówki. Przypomnijmy, że w Meczu Gwiazd tegorocznej Plaży Gotyku zagrali m.in. Paweł Zagumny i Krzysztof Ignaczak. Kolejne emocje już za rok.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.