Platforma bez obywateli [komentuje Jacek Deptuła]

Czytaj dalej
Fot. Dawid Łukasik
Jacek Deptuła

Platforma bez obywateli [komentuje Jacek Deptuła]

Jacek Deptuła

Im dłużej przyglądam się wygibasom Platformy po październikowym nokaucie, tym bardziej się upewniam, że słusznie przegrała wybory.

Bezsensowny pomysł, by w ramach programu 500+ wypłacać pieniądze na każde dziecko, jest dowodem na intelektualny paraliż liberałów z PO. Grzegorz Schetyna i jego kompania doskonale wiedzą, że to pomysł niedorzeczny i obliczony wyłącznie na poklask ciemnego ludu. Przecież od dawna politycy tej partii krzyczeli, że 500+ zrujnuje budżet, a na każde dziecko wysadziłoby go w powietrze.

Nie wzięli tylko pod uwagę, że ględzenie o niedorzecznych pomysłach tylko pogrąża partię w oczach Polaków. Gdyby nowy szef PO złożył konkurencyjny, poparty wyliczeniami ekspertów i realny projekt pomocy rodzinom, być może uwierzyłbym w dobre intencje. Myślę np. o tanich żłobkach i przedszkolach, bezpłatnych posiłkach w szkołach, o powrocie gabinetów lekarskich do tych placówek, ustaleniu górnej granicy dochodów rodzin ubiegających się o pieniądze i stworzeniu profesjonalnej i zasobnej pomocy społecznej. Byłoby i taniej, i mądrzej.

Ale żeby taki projekt powstał, trzeba by przeznaczyć dużo pieniędzy na ekspertów, a nie na wyborcze konwentykle. Łatwo więc rozerwać szaty i krzyknąć: 500 złotych na każde dziecko! I jeszcze 300 na każdego górnika i bezpłatne taksówki dla emerytów. Spóźniona o cztery lata empatia PO doprowadza ją do absurdu.

Trudno mi już oglądać pomarszczone twarze liderów PO. Neumann, Borusewicz, Grupiński, Kopacz, Halicki, Protasiewicz, Szejnfeld, Pitera - to politycy, którzy po październikowej porażce ciągle nie wiedzą, co się w Polsce dzieje. PiS popełniło w tak krótkim czasie mnóstwo błędów, a odpowiedzią PO nie są jasne, rzeczowe argumenty poparte ekspertyzami, tylko nieświeża czkawka po wyborczym kacu. Szybko więc ubywa obywateli na Platformie Obywatelskiej.

Jacek Deptuła

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.