Katarzyna Piojda

Plaga XXI wieku. To siecioholizm. Sprzęt też może doprowadzić do śmierci

Dobra rada: używajcie swoich szarych komórek, a nie używajcie non stop komórek Fot. Mariusz Kapała Dobra rada: używajcie swoich szarych komórek, a nie używajcie non stop komórek
Katarzyna Piojda

W XIV wieku dżuma zabijała ludzi. Chorobą XX wieku ogłoszono AIDS. Mamy XXI wiek i inne plagi - uzależnienie od komórki i internetu. Sprzęt ułatwia życie, ale może też przyczynić się do śmierci.

Przechodzą trzy dziewczyny przez jezdnię. Nie zerkają na lewo i prawo. Patrzą w swoje telefony. Samochód hamuje z piskiem opon. Nastolatki dopiero w połowie pasów zauważają auto.

Te same trzy koleżanki spotykają się u jednej z nich w domu. Siadają jedna obok drugiej, na kanapie. Nie rozmawiają. Każda jest zajęta tym, co widzi w telefonie, tym razem grą online.

Skąd wziął się siecioholizm? Jak pomóc osobom uzależnionym od internetu? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.