Plac do gier i zabawy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Małgorzata Goździalska

Plac do gier i zabawy

Małgorzata Goździalska

Teren przy ul. Zbiegniewskiej i Wiejskiej we Włocławku będzie zagospodarowany!

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa jest na ukończeniu! I w tym roku rozpoczną się pierwsze prace. Chodzi o plac przy zbiegu ulic Wiejskiej i Zbiegniewskiej na włocławskim osiedlu Południe, znajdujący się w sąsiedztwie osiedla domów jednorodzinnych.

Do tej pory teren ten był wykorzystywany sporadycznie - głównie na organizację festynów, czasami przez młodzież kopiącą piłkę, a czasami przez właścicieli psów wyprowadzających zwierzęta na spacer. Ale to się zmieni - za sprawą włocławskiego magistratu i firmy Solvay Advanced Silicas Poland, która zadeklarowała wstępnie 120 tys. złotych na ten projekt. I wszystko wskazuje na to, że część tego terenu zostanie zagospodarowana jeszcze w tym roku.

Co przewiduje projekt? Jak powiedziała nam wczoraj Magdalena Korpolak-Komorowska, zastępca prezydenta miasta do spraw inwestycji, na tym terenie przewiduje się urządzenie dwóch placów zabaw: dla maluszków i dzieci starszych, ponadto boiska do siatkówki i koszykówki z minitrybunami, placu rekreacyjnego z ławeczkami i miejscem do gry: w szachy, warcaby, ping-ponga. Bliżej narożnika ulic Zbiegniewskiej i Wiejskiej ma też stanąć składana scena, która będzie wykorzystywana w czasie imprez masowych, takich jak festyny. Na całym terenie będzie także urządzona od nowa zieleń.

Koszt tej inwestycji to ponad milion złotych. W tym roku z budżetu miasta ma pójść na tę inwestycję 140 tys. złotych. Wraz z pieniędzmi, które przekaże firma Solvay będzie to 260 tys. złotych. Wiadomo więc, że w tym roku tylko część tego obszaru zostanie zmieniona. Która część?

- Tej decyzji jeszcze nie podjęliśmy - powiedziała nam wiceprezydent Korpolak-Komorowska.

Kolejne prace przewidziane są na przyszły rok. Założenia władz miasta są takie, by plac stał się miejscem rekreacji, wykorzystywanym i przez mieszkańców osiedla domów jednorodzinnych, i pobliskich bloków. Projekt był konsultowany ze spółdzielniami.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.