Plac budowy pod ścisłym nadzorem. Dla bezpieczeństwa

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Plac budowy pod ścisłym nadzorem. Dla bezpieczeństwa

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Zakład MrGarden rośnie w oczach. Montowane są pierwsze maszyny. Trwa rekrutacja załogi.

Firma Skanska, która buduje fabrykę mebli ogrodowych firmy Stelmet, stawia na bezpieczeństwo . Dlatego zanim zostaliśmy wpuszczeni na plac budowy, musieliśmy przejrzeć segregator ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi BHP. Później wyposażono nas w kaski, okulary ochronne, kamizelki i w towarzystwie dwóch osób pozwolono nam wejść tam, gdzie prowadzone są roboty. Ich rozmiar jest ogromny. Sam beton, który zostanie zużyty podczas budowy jest warty ok. 15 milionów złotych. W roboty zaangażowanych jest ponad 100 osób.

Trwają prace w stojących już potężnych halach, w których będą produkowane i magazynowane meble. Ponadto prowadzone są roboty związane z montażem ogromnej linii do przetarcia drewna.

- Trwają również prace związane z parkingami i placami składowymi surowców i wyrobów gotowych. Finalizujemy roboty związane z sieciami zewnętrznymi - informuje Monika Froń-Dąbrowska z firmy Skanska.

Stanisław Bieńkowski, szef Stelmetu: - Wszystko odbywa się sprawnie.

Równolegle prowadzona jest rekrutacja pracowników.
Inwestor zapewnia, że po okresie przygotowawczym minimalne wynagrodzenie netto, czyli na „rękę” będzie w MrGarden wynosiło 2 tys. zł. Obecnie poszukiwani są m.in. magazynierzy, operatorzy maszyn, automatycy. Produkcja mebli powinna ruszyć w drugiej połowie roku.

Przypomnijmy, że niedaleko MrGarden swój zakład wybuduje Sits, producent mebli tapicerowanych. - Myślę, że późną wiosną rozstrzygniemy przetarg na budowę zakładu, a prace ruszą na początku wakacji - mówi Marek Dobrzeniecki, prezes firmy Sits.

Trwa przygotowanie serwisu internetowego poświęconego inwestycji. Znajdą się tam m.in. informacje dotyczące rekrutacji pracowników.

Uruchomienie zakładu planowane jest wiosną 2017 r. Na początek pracę ma tam znaleźć 400-500 osób.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.